R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902500 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Zapisali się w historii

 

Maciej Czerwiński i Daniel Lorenz
objechali na rowerach Wielkopolskę


Maciej Czerwiński i Daniel Lorenz (na zdjęciu z córką Antoniną i żoną Małgorzatą) objechali na rowerach przez dziewięć dni Wielkopolskę oraz fragment województwa kujawsko-pomorskiego, czcąc w ten sposób setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Razem z nimi autor Wielkopolskiego Rowerowania. Poznań, 16 lutego 2019, pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.
Fot. Damian Garbatowski

Maciej Czerwiński ze Skórzewa i Daniel Lorenz z Kiekrza przez dziewięć dni lutego objechali na rowerach Wielkopolskę i część województwa kujawsko-pomorskiego, czcząc w ten niepowtarzalny sposób setną rocznicę Powstania Wielkpolskiego i jego bohaterów. Dziś przed godziną osiemnastą zjawili się w Poznaniu przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Witali ich serdecznie cykliści, kibice Lecha Poznań oraz najbliżsi.

– Daliśmy radę pokonać 1919 kilometrów w dziewięć dni  - mówili dziś zgodnie na mecie swej rowerowej wyprawy. – Jesteśmy zdrowi i cali, pełni dobrych wrażeń. Ale łatwo nie było. Zmagaliśmy się ze śniegiem na drogach, mocnym wiatrem w twarz i także niskimi temperaturami. Dziś o poranku, gdy o 4 rano ruszaliśmy w drogę z Nowego Tomyśla, termometr wskazywał minus 5 stopni Celsjusza.

Odwiedzili sto kilkadziesiąt miast, miasteczek i wsi, w trzydziestu miejscach pokłonili się przed grobami powstańców wielkopolskich, dziś w Lusowie oddali hołd generałowi Józefowi Dowborowi-Muśnickiemu (dowódcy zbrojnego czynu Wielkopolan). A stamtąd mieli już tylko dwadzieścia kilka kilometrów do Poznania.

Wjechali w asyście rowerzystów pod pomnik Powstańcow Wielkopolskich w Grodzie Przemysła. Witali ich uczestnicy patriotycznej manifestacji, najbliżsi oraz kibice Lecha Poznań.

– Teraz przed nami czas na odpoczynek i relaks, ale trzeba będzie naszą wyprawę rowerową podsumować opisem, wrażeniami, statystyką i zdjęciami. Warto było podjąć się tego wyzwania, pokazać innym, że pamięć o Powstaniu Wielkopolskim i jego bohaterach można uczcić szlachetnym wysiłkiem - mówią Maciej Czerwiński (handlowiec, absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu) i Daniel Lorenz (informatyk, kończył Politechnikę Poznańską).

                                      Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL