R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335782 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Spotykamy się w Wolsztynie

 

W niedzielę finał cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2015 i Pucharu Polski w maratonie MTB


Tak było podczas szóstej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli, 30 sierpnia 2015. Prowadzi Mariusz Gil, za nim Adam Adamkiewicz, dalej Bogdan Czarnota i Michał Ficek.
Fot. Piotr Kurek

Najlepsi kolarze górscy naszego kraju spotykają się w najbliższą niedzielę (13 września) w Wolsztynie, gdzie odbędzie się finał cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2015 i przedostatnia edycja Pucharu Polski w maratonie MTB. Zapowiada się wielkie święto rowerów. Być może z udziałem ponad tysiąca startujących.

Zawodniczki i zawodnicy elity, startujący w Pucharze Polski będą mieli do pokonania dystans Giga o długości około 80 kilometrów. Trasa wiedzie polami, lasami, nad urokliwymi jeziorami wokół Wolsztyna. Nie będzie to jednak spacerowa przejażdżka, a zmaganie na podjazdach, zjazdach i nierównościach.

Dla czołówki polskiego kolarstwa górskiego zawody w Wolsztynie będą ostatnim sprawdzianem formy przed Mistrzostwami Polski w maratonie MTB w Obiszowie 20 września, gdzie walczyć będą o krajowy championat na trudnej trasie o długości 105 kilometrów (mężczyzni) i 70 km (kobiety).

Do Wolsztyna wybierają się w pełnych lub prawie pełnych składach najlepsze teamy MTB w Polsce: JGB-2 Professional Team, Euro Bike Kaczmarek Electric Team, Duda-Cars TP-Link Rybczyński Rowery, Real 64-sto, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team i wiele innych.

Impreza w Wolsztynie to finał cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2015. W jego ramach odbyły się zawody we Wschowie, Zielonej Górze, Sulechowie, Kargowej, Lubrzy i Nowej Soli. W niedzielę maratończycy MTB, w liczbie kilkuset - być może tysiąca, będą mogli rywalizować na dystansach: Giga (około 80 km), Mega (42 km), Mini (28,5 km) oraz dla młodziczek i młodzików (5,2 km). Odbędą się także wyścigi dla dzieci.

Miejsce startu i biuro zawodów zlokalizowane będą w Parku Miejskim w Wolsztynie przy ulicy Drzymały. Zapisy przez internet (do środy 9 września do godziny 16) oraz w dniu startu od 8 do 10.30.

Trzeba mieć nadzieję, że pogoda będzie w niedzielę sprzyjająca kolarzom podczas ich wysiłku. Miłe byłoby też usłyszeć na zakończenie imprezy w Wolsztynie, że Rafał Majka w Hiszpanii pokusił się o coś naprawdę wielkiego: zwyciężył w wielkim tourze!

13 września
GP Kaczmarek Electric MTB / Puchar Polski XCM

Organizator: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Jazda Wolsztyn", Kaczmarek Electric - Hurtownie Elektrotechniczne
Gdzie: Wolsztyn - Park Miejski, ul. Drzymały
Start: godzina 11.00. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu od godziny 8 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Mini - 28,5 km, Mega - 42 km, Giga - 80 km, dla młodziczek i młodzików - 5,2 km. Takze wyscigi dla dzieci.
Więcej informacji: http://www.mtb.kaczmarekelectric.pl

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL