Jestes 41036916 gosciem na naszej stronie
Marcin Białobłocki show

Wygrana w pięknym stylu byłego zawodowca

Marcin Białobłocki startował po raz pierwszy na torze samochodowym "Poznań'.

Marcin Białobłocki wywalczył dziś w Poznaniu tytuł mistrza Polski amatorów w kolarstwie szosowym. Ten były zawodowiec, był nim jeszcze rok temu, wygrał łączony wyścig dwóch kategorii (M20 i M30) na dystansie 123 kilometrów i triumfował w przedziale wiekowym 30-39 lat. Na metę wjechał solo po wspólnej ucieczce z sześcioma innymi zawodnikami.

Marcin Białobłocki, rocznik 1983, przyjechał do Poznania z dobrym nastawieniem i nadzieją na, być może, pierwsze miejsce. Przypiął do swej szosówki Pinarello F10 numer startowy 30, został dobrze powitany przez kibiców, ruszył na trasę ...

I dość wcześnie dołączył do odjazdu, który zainicjował Piotr Przybył z Poznania. Poza tą dwójką, Przybył i Białobłocki, znaleźli się w nim również Hubert Semczuk, Marek Szczygieł, Wojciech Borkowski, Jakub Kędziora i Kacper Kistowski. Ta siódemka dawała równe, mocne zmiany i z rundy na rundę powiększała przewagę nad peletonem. Na początku wynosiła ona 20 sekund, gdy wjeżdżali na trzydzieste (ostatnie) okrążenie było to już ponad trzy minuty.

Na ostatnie okrążenie wjedżała na czele wyścigu czwórka uciekinierów: Białobłocki, Semczuk, Kędziora i Kistowski. – W połowie ostatniej rundy mocno nacisnąłem na pedały i odjechałem rywalom. Wygrałem. To mój pierwszy wyścig i pierwsze zwycięstwo w tym roku - mówił mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas z roku 2015 i triumfator jednego z etapów Tour de Pologne z w tym samym sezonie.

Jego jazda zrobiła wrażenie na kibicach i zawodnikach, którzy się z nim ścigali. Drugi za nim był open Hubert Semczuk (M20), trzeci Jakub Kędziora (M30), czwarty Jakub Kistowski (M20). Piąty był Marek Szczygieł (M30), szósty Piotr Przybył (M20).

Uciekinierzy zapracowali na podium, wyżej wymieniona szóstka zajęła trzy pierwsze miejsca w kategoriach M20 i M30. Ścigało się w tych kategoriach 62 zawodników.