R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878651 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sierpniowe podziękowanie

 

Spotkanie w siedzibie firmy Merx Polska


Marta Gogolewska, Artur Spławski, Ryszard Kołacki i Kacper Kistowski. Wągrowiec, siedziba firmy Merx Polska, 7 sierpnia 2017.
Fot. Piotr Kurek

Dziś, 7 sierpnia, w siedzibie firmy Merx Polska w Wągrowcu odbyło się sympatyczne spotkanie. Temat był tylko jeden: rowery i kolarstwo. Gospodarz Ryszard Kołacki, skuteczny człowiek biznesu i fan sportu, był w znakomitym nastroju i dziękował z całego serca tym, którzy przyczyniają rozgłosu i sławy teamowi z Pałuk.

Na niedawnych szosowych Mistrzostwach Polski zawodników cyklosportu i masters w Serocku aż sześcioro zawodników Merx Teamu zdobyło medale, w tym trzy złote.

Marta Gogolewska z Wągrowca (K3) wywalczyła w pięknym stylu złoto w rywalizacji pań, wygrywając z utytułowaną Agnieszką Sikorą i Małgorzatą Szotowicz.


Kanapa mistrzów Polski. Za nią koledzy z Merx Teamu z jego sponsorem Ryszardem Kołackim.
Fot. Piotr Kurek

Artur Spławski z Bogdanowa pod Obornikami, rocznik 1960, nie miał sobie równych w kategorii M5B (55-59 lat), jadąc na ostatnich dwudziestu kilometrach solo po najcenniejszy z kruszców.

I wreszcie mieszkaniec Poznania Kacper Kistowski (1993), jak doświadczony kolarz, objechał wszystkich rywali w kategorii cyklosport. I też zdobył koszulkę mistrza Polski.

Ta trójka dziś miała prawo, mając na piersiach koszulki mistrzów Polski, spocząć na kanapie. Za nimi stanęli koledzy z drużyny, w tym srebrny medalista z Serocka Jerzy Drzewiecki z Poznania i brązowy medalista Stanisław Paterka z Głogowa. Szósty medal zdobył, nieobecny dziś w Wągrowcu, Lech Ergang z Poznania.

Byłem dziś w Wągrowcu i uwieczniłem na zdjęciach członków najsilniejszego (nie bójmy się tego słowa) teamu mastersów w Polsce. Dumnie i uśmiechnięci za mistrzami na kanapie zajęli miejsca: prezes Merx Teamu i jego sponsor Ryszard Kołacki, Romuald Szaj z Poznania, Paweł Rychlicki z Poznania, Jerzy Drzewiecki, Stanisław Paterka i Mirosław Jaszowski (nowy członek ekipy z Chocianowa pod Polkowicami).


Merx Team zdobył sześć medali na szosowych Mistrzostwach Polski cyklosportu i masters w Serocku. Dziś medaliści spotkali się w Wągrowcu - w siedzibie firmy Merx Polska.
Fot. Piotr Kurek

– Tym spotkaniem kończymy pierwszą część sezonu kolarskiego 2017. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i sukcesy - podkreślił Ryszard Kołacki. – Koła się kręcą, rowery jadą dalej... Nie zwalniamy tempa w sięganiu po zwycięstwa i nagrody - dodał.

Już w najbliższy weekend, 12-13 sierpnia, pięcioro zawodników ekipy z Wągrowca (Marta Gogolewska, Paweł Rychlicki (menadżer zespołu, były kolarz grupy Mróz), Artur Spławski, Sławomir Spławski i Piotr Siebert) wystartuje w wyścigach pod Kopenhagą, natomiast w końcu tego miesiąca ponad 10-osobowym składem będą ścigać się w austriackim St. Johann, gdzie przed rokiem Artur Spławski w swej kategorii wiekowej sięgnął po tytuł mistrza świata.

I jeszcze jedno: medaliści z Serocka otrzymali od Ryszarda Kołackiego premie finansowe. Prezes firmy Merx Polska (ciągle w rozbudowie) życzył połamania kół w najbliższych imprezach i jest przygotowany, w zgodzie z regulaminem funkcjonowania zespołu, na wypłacenie nagród za sukcesy w Danii i w Austrii.

                                             Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL