R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832709 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Szymon Ziółkowski i Piotr Reiss
gośćmi szkolnych sportowców

 

Gminna spartakiada lekkoatletyczna
w Borku Wielkopolskim po raz dwudziesty


Młodzi sportowcy imponowali wolą walki.
Fot. Piotr Kurek


Biegali, skakali w dal, rzucali piłeczką palantową, rywalizowali w sztafetach. Prawie 300 uczniów szkół uczestniczyło w XX Lekkoatletycznej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Gminy Borek Wielkopolski. Gośćmi specjalnymi imprezy byli: Szymon Ziółkowski - mistrz olimpijski z Sydney (2000) w rzucie młotem oraz Piotr Reiss - były piłkarz i aż pięciokrotny triumfator "Srebrnej Piłki". 

Dzisiaj, w ostatni dzień maja 2019, od godziny 9.30 stadion sportowy w Borku Wielkopolskim tętnił sportowym życiem. Uczniowie szkół gminy Borek Wielkopolski (od czwartej klasy) biegali na dystansach 60, 100, 200, 300, 600 i 1000 metrów, także w sztafetach szwedzkich, skakali w dal i rzucali piłeczką palantową.


Mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski w otoczeniu uczniów gminy Borek Wielkopolski.
Fot. Piotr Kurek

Była to już dwudziesta trzecia taka impreza (dwudziesta gminna, trzy na skalę powiatu odbyły się w latach 2014-2016). Po raz pierwszy odbyła się 24 maja 1997 w tym samym miejscu i miała wymiar gminny. Doszło do niej w wyniku inicjatywy pedagogów z Zespołu Szkół w Borku Wielkopolskim (Krzysztof Baska, Elżbieta Figielek, Artur Paździerski), władz miasta i gminy (Marian Jańczak, Marek Rożek) oraz firmy Mróz (Maria i Wojciech Mrozowie).

I tak rok po roku młodzi ludzie rywalizowali szlachetnie w biegach, skokach i rzutach. Nie inaczej było i w tym roku. Od początku do końca piatkowe zawody obserwowała Maria Mróz, w młodości lekkoatletka. Przez pięć lat biegała w znanym klubie sportowym LKS Orkan Wielkopolska. – To było kilka dekad temu, a mój rekord życiowy na 100 metrów to 11,8 sek. - mówi żona Wojciecha Mroza. I dodaje: – A na 200 metrów mój najlepszy wynik to 25,2 sek. - podkreślała.


Spartakiada lekkoatletyczna dzieci i młodziezy gminy Borek Wielkopolski odbyła się po raz dwudziesty.
Fot. Piotr Kurek

Nazwisko Mróz od ponad dwudziestu lat kojarzy się z dobrą marką i cyklizmem. W grupie kolarskiej Mróz startowali, między innymi, Piotr Wadecki, Cezary Zamana, Grzegorz Wajs, Dariusz Wojciechowski, Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Mariusz Witecki, Piotr Osiński, Mateusz Taciak, Paweł Cieślik, czy też specjaliści MTB - Wojciech Halejak, Bartosz Banach i Robert Banach.


I o ile o dawnych sukcesach kolarzy sponsorowanych przez firmę Mróz mówiło się w wymiarze ogólnopolskim, to zaangażowanie Marii i Wojciecha Mrozów w lekkoatletyczne zmagania uczniów gminy Borek ma lokalny wymiar. Wiedzą o tym dobrze miejscowi, mniej się o tym mówi dalej od krainy gospodarności, jaką jest Borek Wielkopolski.

Skrzyżowanie inicjatywy Krzysztofa Baski (nieżyjącego od prawie czterech lat dyrektora Zespołu Szkół w Borku Wielkopolskim, pałeczkę po nim przejęła Pani Elżbieta Figielek), zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego (Artura  Paździerskiego i jego koleżanek i kolegów), miłość do l.a. i pieniądze Państwa Mrozów oraz wsparcie burmistrza Marka Rożka dają od dwudziestu trzech lat młodym ludziom możliwość uczestnictwa w dużej imprezie sportowej. Tak, jak dziś, gdy 300 młodych ludzi rywalizowało a drugie 300 dopingowało z trybun swych kolegów i koleżanki.


Pamiątkowe zdjęcie: Piotr Kurek (od lewej), Wojciech Ziemniak, Wojciech Mróz, Szymon Ziółkowski, Maria Mróz, Marta Ziółkowska i Piotr Reiss. Borek Wielkopolski, 31 maja 2019.
Fot. archiwum Piotra Kurka

Honorowali najlepszych młodych sportowców: Janusz Sikora - wicestarosta gostyński, Marek Rożek - burmistrz Borku Wielkopolskiego, Maria Mróz oraz Elżbieta Figielek..

Piątkowe święto sportu odbywało się w słońcu, a jego uczestnicy walczyli fair play, wykazując swą energię i spontaniczność. Gośćmi młodych ludzi byli znani sportowcy: Szymon Ziółkowski - mistrz olimpijski w rzucie młotem z Sydney (2000) i Piotr Reiss - piłkarz, pięciokrotny triumfator "Srebrnej Piłki".

                                       Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL