R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873319 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Łzy radości mistrzyni świata
na austriackiej mecie!

 

Marta Gogolewska pierwsza w St. Johann


Marta Gogolewska na najwyższym miejscu podium w świątyni światowego kolarstwa mastersów w austriackim St. Johann.
Fot. Jerzy Drzewiecki

Marta Gogolewska wygrała w czwartek w St. Johann (Austria) wyścig kolarski kobiet (przedział wieku od 30 do 39 lat) na dystansie 72 kilometrów podczas Mistrzostw Świata Mastersów. – To sukces mego życia, łzy radości dopadły mnie na mecie - mówiła dziś sympatyczna mieszkanka Wągrowca.

– Wystartowałyśmy o godzine 13.10. Do przejechania było 72 km rozłożone na dwie rundy po 36 kilometrów. Pedałowałam bardzo czujnie, obserwując rywalki, by mi nie odskoczyły. Na mniej więcej 50 kilometrze wspólnie z Niemką i Włoszką pomknęłyśmy do przodu. Na finiszu odparłam ataki współtowarzyszek ucieczki i wygrałam o centymenty. Druga była Włoszka Elena Barbagli, trzecia - Niemka Carolin Dietmann - to słowa 30-letniej kolarki z Wągrowca.

Całej trójce zapisano ten sam czas - 2:09:13.


Wzruszona Marta Gogolewska i Merx Team w St. Johann.
Fot. Velonews.pl

Tytuł mistrzowski federacji WMCF w St. Johann to największy sukces w sportowej karierze Marty Gogolewskiej. 4 lipca 2016 ukończyła 30 lat. Przygodę z rowerem rozpoczęła 15 lat temu. Ściga się na szosie, w maratonach MTB, w zawodach cross country. Ukończyła studia na Uniwersytecie Ekonomicznym z Poznaniu. Jest zawodniczką teamu Merx Polska, w barwach którego startują znani zawodnicy, jak Paweł Rychlicki, Lech Ergang, czy też Artur i Slawomir Spławscy.

Szefem teamu i jego sponsorem jest Ryszard Kołacki z Wągrowca, człowiek biznesu - prowadzi firmę Merx Polska, także wielki fan kolarstwa. Na wieść z Austrii bardzo się ucieszył, choć sam tam nie pojechał, mając wiele spraw zawodowych na głowie. 

                                                                  Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL