R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572054 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Aleksandra Klimczak i Tomasz Rzeszutek
pięknie jechali po mistrzowskie koszulki

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w MTB!


Juniorki młodsze kończą pierwszą rundę. Na prowadzeniu Maja Drelak (17) reprezentująca UKS Stobrawa Kluczbork.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj, 16 lipca, w Górkowie koło Głogowa odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie górskim. O tytuły mistrzów Polski ubiegało się 59 najlepszych zawodniczek i zawodników w kraju (kategorie - juniorka młodsza i junior młodszy) wyłonionych w drodze eliminacji. Po tytuły mistrzowskie pięknie jechali Aleksandra Klimczak z Warszawy i Tomasz Rzeszutek z Bytowa. Niezwykle udaną imprezę zorganizował MTB Obiszów Team z Arturem Chodorem na czele.

W tym roku województwo dolnośląskie ma zaszczyt gościć na swoim terenie Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Te najważniejsze w kraju zawody w kategorii junior młodszy rozgrywane są w 35 dyscyplinach sportowych w 25 dolnośląskich miastach. MTB Obiszów Team odpowiedzialny był za organizację zawodów w kolarstwie MTB.


Trzech najlepszych juniorów młodszych: Tomasz Rzeszutek (44), Jakub Murias (21) i Marcel Fabian.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj, 16 lipca, na torze motocrossowym Górkowo koło Głogowa nie zabrakło sportowych emocji. O tytuły mistrzów Polski powalczyło w sumie 59 najlepszych zawodników w kraju wyłonionych w drodze trzech regionalnych eliminacji eliminacji (Leżajsk, Zielona Góra i Ostrzyca na Kaszubach).


Tomasz Rzeszutek dojeżdża zwycięsko do mety.
Fot. Piotr Kurek

– Jak przystało na imprezę o randze mistrzostw Polski, dla zawodników i zawodniczek przygotowaliśmy trudną, selektywną trasę. Wierzymy, że pogoda będzie sprzyjająca. Jeśli nie będzie padało to czeka nas naprawdę piękne widowisko – mówił kilka dni przed imprezą Artur Chodor, dyrektor wyścigu.

Było ciepło, gorąco, duszno. Jako pierwsza na trasę ruszyła 22-osobowa grupa juniorek młodszych. Runda liczyła 2130 metrów i zawodniczki (roczniki 1988 i 1999) miały do pokonania sześć okrążeń. Po starcie najszybciej popedałowała Maja Drelak (UKS Stobrawa Kluczbork) i to właśnie ona po pierwszej rundzie prowadziła. Jechało za nią pięć kolarek: Katarzyna Socha (KLKS Azalia Brzoza Królewska), Karolina Chojecka (WKK Warszawa), Magdalena Zielińska (UKS Sokół Kęty), Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia Kartuzy) i Estera Siarka (UKS Raba Wyżna Podsarnie).


Tomasz Rzeszutek z dyplomem, obok jego trener Tomasz Natkaniec. Z przodu z lewej wiceprezydent Głogowa Leszek Rybak i z koszulką mistrzowską dla najlepszego juniora młodszego prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego Bogdan Rzepka.
Fot. Piotr Kurek

W połowie dystansu na prowadzenie wyszła Estera Siarka i wydawało się, że ona dojedzie pierwsza do mety. Końcówka wyścigu, ostatnie okrążenie, to popisowa akcja Aleksandry Klimczak z Warszawy, która wyprzedziła Esterę Siarkę i jako pierwsza minęła linię mety. Druga była Estera Siarka, trzecia Maja Drelak.

Juniorki młodsze - wyniki
1. Aleksandra Klimczak (WKK Warszawa) - 00:45:29
2. Estera Siarka (UKS Raba Wyżna Podsarnie) - 00:45:35
3. Maja Drelak (UKS Stobrawa Kluczbork) - 00:45:46
4. Katarzyna Socha (KLKS Azalia Brzoza Królewska) - 00:45:46
5. Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia Kartuzy) - 00:46:39
6. Karolina Perekitko (GKS Cartusia Kartuzy) - 00:47:13

W wyścigu juniorów młdoszych na starcie stanęło 37 zawodników (juniorzy młodsi - roczniki 1998 i 1999). Klasą dla siebie byl Tomasz Rzeszutek (MLKS Baszta Bytów), który przez większą część dystansu (osiem razy 2130 metrów) prowadził i zdecydowanie wygrał. Drugie miejsce zajął Jakub Murias (CWKS Resovia Rzeszów), trzeci był Marcel Fabian (GK Gliwice BikeAtelier).

Juniorzy młodsi - wyniki
1. Tomasz Rzeszutek (MLKS Baszta Bytów) - 00:49:17
2. Jakub Murias (CWKS Resovia Rzeszów) - 00:49:22
3. Marcel Fabian (GK Gliwice BikeAtelier) - 00:49:22
4. Dawid Fona (GK Gliwice BikeAtelier) - 00:50:25
5. Bartosz Dziadkowiec (KS Luboń Skomielna Biała) - 00:50:39
6. Stanisław Nowak (LKS Iskra Głogoczów) - 00:51:52

- Urodził się 9 marca 1998 roku - mówiła o zwycięzcy jego mama, Bożena Rzeszutek, obecna na głogowskim torze motocrossowym. Dzisiaj moje dzieci - Tomasz, Zosia i Piotr - mają już swe kolarskie nazwiska i osiągnięcia, ale do czynnego uprawiania kolarstwa starsze rodzeństwo zachęcił właśnie Tomek.


Najlepsze juniorki młodsze oraz opiekunowie mistrzyni Polski Aleksandry Klimczak - prezes WKK Warszawa Błażej Maresz (z lewej) i trener Piotr Abramczyk.
Fot. Piotr Kurek

Tomasz Rzeszutek miał łzy w oczach po przejechaniu linii mety. - To mój życiowy sukces, choć wiele razy stałem na podium w maratonach Skandii i Czesława Langa. To także zasługa mojego trenera Tomasza Natkańca - powiedział dziennikarzom uszczęśliwiony zawodnik Baszty Bytów.


Sześcioro najlepszych uczestników zmagań MTB w Głogowie oraz organizatorzy imprezy.
Fot. Piotr Kurek

To były dwa piękne wyścigi na dobrze przygotowanej trasie, w czym zasługa ludzi MTB Obiszów Team z Arturem Chodorem na czele. XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie MTB w głogowskim Górkowie wypadła na medal. Najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników honorowali koszulkami mistrzowskimi, medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi: prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego Bogdan Rzepka, wiceprezydent miasta Głogowa Leszek Rybak i wójt gminy Jerzmanowa Lesław Golba.


Aleksandra Klimczak (WKK Warszawa) zaimponowała rywalkom, kibicom i obserwatorom zmagań juniorek młodszych w głogowskim Górkowie.

Fot. Piotr Kurek

Większość startujących dziś w głogowskim Górkowie juniorek młodszych i juniorów młodszych weźmie udział w rozpoczynających się jutro (17 lipca) w Wielkopolsce (Środa Wlkp. i Żerków) Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. Potrwają one do niedzieli 20 lipca i tego dnia tytułów mistrzów Polski MTB w elicie kobiet i mężczyzn bronić będą Maja Włoszczowska i Marek Konwa.

                                                                                   Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL