R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688345 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Bukiet kwiatów dla Mistrza Ryszarda

 

Dolnośląski Bal Kolarzy we Wrocławiu


Ryszard Szurkowski na balu kolarzy. Wrocław, 11 stycznia 2020.

Fot. Henryk Charucki

Dolnośląski Bal Kolarzy we Wrocławiu odbył się już po raz czternasty. Działo się to 11 stycznia 2020 roku w Domu Kultury Agora przy ulicy Serbskiej 5a. Gościem specjalnym był Ryszard Szurkowski, polski kolarz wszech czasów. Bawiło się ponad 120 osób.


Mistrz świata z Barcelony (1973), czterokrotny triumfator Wyścigu Pokoju (po raz pierwszy w roku 1970), zwycięzca wielu najważniejszych zawodów kolarskich na świecie, Pan Ryszard 10 czerwca 2018 podczas wyścigu kolarskiego w Kolonii dramatycznie upadł...

Za nim jest już kilkanaście miesięcy leczenia i rehabilitacji. W sobotę 11 stycznia 2020 Wielki Mistrz Ryszard pojawił się na Balu Dolnośląskich Kolarzy. Był nim, reprezentował Dolmel Wrocław, przez jedenaście lat.

W sobotę dobra kolarska wiara, nie tylko z Dolnego Śląska, biła mu brawo, (dziś 12 stycznia Mistrz Ryszard kończy 74 lata), odśpiewała mu "Sto lat", był piękny bukiet kwiatów, były rozmowy i życzenia. Szczere, od serca, by Mistrz Ryszard powrócił do zdrowia, by znów wsiadł  na rower...

– Był to bal niezwykły - mówi Henryk Charucki, triumfator Tour de Pologne z 1979 roku i zarazem jeden z najważniejszych ludzi w branży rowerowej w Polsce. – Czuło się bliskość, serdeczność, Ryszard Szurkowski swą obecnością jakby na nowo integrował dolnośląską społeczność kolarską. Ale na słowa pochwały zasłużyli ludzie z Dolnośląskiego Stowarzyszenia Kolarzy, którzy organizują bale, spotkania noworoczne, dbają o pamięć dawnych mistrzów szosy i toru - dodaje Henryk Charucki. – Stąd uznaliśmy, że trzeba ich publicznie nagrodzić nie tylko  dobrym słowem, co też się i stało w obecności Ryszarda Szurkowskiego - podkreśla Henryk Charucki.

                                     Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL