R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826587 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rekord frekwencji pod Wawelem:
prawie 1800 startujących

 

Skandia Maraton Lang Team w Krakowie


Prawie 1800 startujących w Krakowie - to rekord frekwencji w Skandia Maraton Lang Team.
Fot. skandiamaraton.pl/ szymon gruchalski

Piotr Konwa i Paula Gorycka triumfowali na koronnym dystansie Grand Fondo podczas Skandia Maraton Lang Team w Krakowie. Impreza pod Wawelem przyciągnęła rekordowo wielkie tłumy miłośników rowerów – w sumie wzięło w niej udział około 1800 zawodników.

Piękne słońce, wiosenna aura i niezwykła atmosfera kolarskiego święta – tak w skrócie można podsumować drugą w tym roku edycję Skandia Maraton Lang Team. Kraków jak zwykle okazał się miejscem wyjątkowym, które przyciąga kolarzy niczym magnes. Rekord frekwencji padł tu przed rokiem (1500 startujących), padł i w tym roku (1800). – Kolarstwo ma w sobie magię. I to ta magia przyciąga ludzi – małych, dużych, po prostu wszystkich. Okoliczności do jazdy w Krakowie są cudowne. W tym roku pogoda jest wspaniała, a atmosfera niesamowita, wręcz wyjątkowa – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team. – Gdy w 2011 roku Skandia Maraton Lang Team zadebiutował w Krakowie od razu odniósł duży sukces sportowy i organizacyjny. Od tego czasu systematycznie bijemy rekordy liczby uczestników – dodał Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który współorganizuje maraton.

Miasteczko wyścigu powstało na Błoniach krakowskich. To tam najmłodsi fani rowerów razem z rodzicami bawili się na 9-kilometrowej Paradzie Rodzinnej. Dystans Mini wynosił w Krakowie 20 kilometrów, a jego trasa w większości prowadziła po asfalcie. 58-kilometrowe Medio i 85-kilometrowe Grand Fondo było dużo poważniejszym wyzwaniem z wieloma ścieżkami leśnymi i polnymi, szutrowymi drogami i przewyższeniem sięgającym 1180 metrów. Na koronnym dystansie bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy 4F Scott Racing Team. Wśród kobiet triumfowała Paula Gorycka, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Konwa, który tym samym powtórzył wynik z pierwszej edycji w Warszawie. – Trasa była całkiem inna – dużo podjazdów i błota. Na początku oderwaliśmy się we trzech, a pod koniec wyścigu zaatakowałem i udało mi się wygrać – powiedział za linią mety Konwa. Jego słowa potwierdzał wygląd kolejnych kolarzy wjeżdżających na metę. Ubłoceni od stóp do głów przyznawali, że zalegająca w Lesie Wolskim woda dodała rywalizacji sporo uroku.

Wielką popularnością cieszyła się strefa Pozytywnych Obrotów, która stanęła w miasteczku wyścigu. To już drugi sezon z charytatywną akcją, która w tym roku skupia się na bezpieczeństwie rowerzystów. Idea Pozytywnych Obrotów jest prosta – każdy może przejechać dowolny dystans na stojącym w strefie kibica trenażerze, a każdy przejechany kilometr to pakiet odblasków dla dzieci z regionu, a także finansowanie szkoleń prowadzonych przez fundację Doroty Stalińskiej Nadzieja. W Krakowie udało się wykręcić rekordową liczbę ponad 500 kilometrów.

Kolejna edycja Skandia Maraton Lang Team odbędzie się 30 maja w Rzeszowie. W tym sezonie będziemy się ścigać jeszcze w Gdańsku (13 czerwca), Krokowej (4 lipca), Dąbrowie Górniczej (19 września) i Kwidzynie (3 października).

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL