R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327630 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Słoneczny maraton MTB w Górze

 

Sylwia Tumiłowicz i Przemysław Rozwalka
triumfowali na najdłuższym dystansie


Prawie 200 osób ścigało się w maratonie MTB w Górze.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj, 8 września, w Górze (Dolnośląskie) odbył się maraton MTB w ramach cyklu Leszczyńska Liga Rowerowa. Jego nazwa brzmiała bardzo ładnie "Sto procent pasji" i został on przeprowadzony już po raz ósmy, rok po roku. Na najdłuższym dystansie (Mega - 55 km) triumfowali: Sylwia Tumiłowicz z Góry (DGR Racing Team) i Przemsław Rozwalka z Goniembic pod Lipnem (niestowarzyszony).


– Dałem na dobrą tacę - śmiał się o poranku Janusz Tumiłowicz, jeden z organizatorów imprezy, nawiązując do faktu, że pogoda sprzyjała startującym. Nie padało, nie było zbyt chłodno i momentami słońce świeciło w rytmie dobrej niedzieli.

Trasa została starannie przygotowana i dobrze oznaczona. Chwalili ją wszyscy startujący. Prowadziła przepięknymi terenami leśnymi Nadleśnictwa Góra Śląska wokół urokliwej Doliny Baryczy.


Przemysław Rozwalka (z lewej) oraz rodzina Klimpelów z Leszna.
Fot. Piotr Kurek

Nikt dziś ni ucierpiał, nie odniósł najmniejszej kontuzji, rany czy też zadrapania. Poziom sportowej rywalizacji w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej jest wysoki i taki był też i dzisiaj w Górze.

Na jazdę na trasie Mega zdecydowało się prawie pięćdziesiąt osób, w tym cztery panie: Sylwia Tumiłowicz, Magdalena Musielak, Iwona Chyła i Kinga Mocek. W gronie mężczyzn zdecydowanym faworytem był Przemysław Rozwalka z Goniembic i nie zawiódł swych sympatyków i rodziny, przyjeżdżając jako pierwszy na linię mety. – Do ósmego kilometra jechałem z liczną grupą, później bardzo mocno nacisnąłem na pedały i prawie 50 km pokonałem solo - mówił z uśmiechem za końcową kreską. Jego czas - 02:11:00, średnia prędkość wyniosła 25,19 km/h. Dwa kolejne miejsca open zajęli: 2. Kacper Jabłoński z Rawicza i 3. Przemysław Papież z Leszna (obaj Strefasportu.pl MW Invest).

Wśród pań triumfowała Sylwia Tumiłowicz (DGR Racing Team - 02:43:47) przed Magdaleną Musielak z Lipna (Strefasportu.pl MW Invest - 02:43:49). Trzecia była Iwona Chyła z Leszna (REAL 64-sto).

Jazda na dystansie Mini (35 km) była sportowym popisem Wojciecha Mizuro z Leszna (REAL 64-sto). Wśród pań na tej trasie triumfowała Patrycja Langner ze Starego Bojanowa (ŚTC Śmigiel).


DGR Racing Team - oni zorganizowali maraton MTB w Górze i także wzięli w nim udział.
Fot. Piotr Kurek

Organizatorem imprezy byl lokalny, amatorski klub kolarski DGR RACING TEAM oraz stowarzyszenie "Sto procent pasji". Klub DGR RACING TEAM w swoich szeregach posiada wcale liczne grono zawodników (dziś wystartowało prawie dwudziestu) i działaczy znanych w środowisku kolarstwa MTB. Najbardziej utytuowaną zawodniczką jest startująca z dużym powodzeniem w wyścigach kolarstwa górskiego jak również szosowych Sylwia Tumiłowicz, która w słoneczną niedzielę potwierdziła swą sportową klasę.

Była to już VIII edycja tej sympatycznej imprezy przygotowanej przez grupę pasjonatów kolarstwa MTB.

Na dystansach Mega, Mini oraz trasach dla juniorów i młodzików wystartowało prawie 200 osób. Rywalizowały także dzieci - od tych najmłodszych do 11-letnich, w czterech wyścigach wzięło udział aż 55. Były emocje, które udzieliły się także rodzicom i dziadkom.

Jakby nie patrzeć, dzisiejszy maraton MTB w Górze trzeba uznać za słoneczny, z rywalizacją na wysokim poziomie sportowym, znakomitym cateringiem (pierogi, że palce lizać) i organizacją na medal, za którą krył się wysiłek Janusza Tumiłowicza, Daniela Huzara i Marcina Sobańskiego i ich rodzin oraz kolegów.


                                        Piotr Kurek 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL