R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867305 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W kręgu rowerowych spraw

 

Spotkanie w Urzędzie Miasta Poznania 


Piotr Kurek (od lewej), Artur Spławski, Wojciech Pawlak, Jacek Jaśkowiak, Krzysztof Kozanecki i Piotr Miśkiewicz. Urząd Miasta Poznania, 8 lutego 2017.
Fot. archiwum Piotra Kurka

– Ten dzień zapamiętam do końca swych dni - mówił w piątek 8 lutego 2018 prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak do grupy entuzjastów jazdy rowerowej z Grodu Przemysła. – 14 sierpnia ubiegłego roku wjechałem na Mount Ventoux, świętą górę dla światowego kolarstwa.

Nie poprzedziły tej próby żadne specjalne przygotowania. Włodarz miasta Poznania, wielki fan rowerów, wybrał się do Prowansji i postanowił się zmierzyć ze szczytem, na którym łamali swe charaktery wielcy światowej szosy. – Dałem radę, wjechałem, zjechałem i wysłałem smsa synowi. – "Gratuluję" - odpisał i dodał jeszcze: "Ale mogłeś umrzeć".


Wymiana myśli o tym, jak pogodzić racje pieszych, rowerzystów i kierowców aut w Poznaniu.
Fot. archiwum Piotra Kurka

Jacek Jaśkowiak nie jest malowanym rowerzystą, tylko zapalonym fanem dwóch kółek. Pedałuje przez cały rok. Od momentu, gdy w listopadzie 2014 wyborcy powierzyli mu bieg spraw publicznych w Poznaniu, dba o to, by Gród Przemysła był przyjazny dla pieszych, rowerzystów i kierowców aut. O tym, o zrównoważonym rozwoju miasta, rozmawiali w piątek w Urzędzie Miasta Poznania prezydent Jacek Jaśkowiak oraz entuzjaści rowerów: Artur Spławski, Krzysztof Kozanecki, Piotr Miśkiewicz, Wojciech Pawlak i Piotr Kurek.

Była to znakomita okazja, by podpowiedzieć Panu Prezydentowi w jaki sposób praktycznie pogodzić racje różnych stron i uczynić Poznań miastem przyjaznym nie tylko dla pasjontów dwóch kółek.


Koszulka kolarska "Szacunek dla życia", czyli zachowaj odstęp 1,5 metra między rowerem i samochodem. Dar rowerzystów dla prezydenta miasta Poznania.
Fot. archiwum Piotra Kurka

Fani rowerów nie przyszli na plac Kolegiacki z pustymi rękoma. Wręczyli gospodarzowi miasta dwie koszulki kolarskie, swego rodzaju symboliczne wsparcie dla Jacka Jaśkowiaka - nie tylko na najbliższe miesiące tego roku. Ze strony tych, którzy kochają jazdę na rowerze, jak Artur Spławski (mistrz świata mastersów), Krzysztof Kozanecki (uczestnik wielu wyścigów szosowych w Europie), Piotr Miśkiewicz (producent strojów kolarskich najwyższej jakości), Wojciech Pawlak (prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów) oraz Piotr Kurek (dziennikarz i propagator rowerowej aktywności nie tylko poznaniaków).

                                        Piotr Kurek 
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL