R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902260 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Anna Drozdek i Oskar Pluciński
najszybsi w Kleczewie

 

I Miejski Eliminator XCE w pełnym słońcu


Triumfujący Oskar Pluciński z Konina. Student medycyny wygrał w sobotę w Kleczewie zawody eliminatora XCE w imponujący sposób.
Fot. Piotr Kurek

To była niezwykle udana impreza, w której triumfowali Anna Drozdek z Nowej Soli i Oskar Pluciński z Konina. W Kleczewie odbył się dzisiaj, w sobotę 2 sierpnia, I Miejski Eliminator XCE, czyli sprinty na rowerach górskich w pełnym słońcu.

Kolarstwo górskie z nową specjalnością, czyli sprintami na rowerach górskich, zawitało w sobotę 2 sierpnia do Kleczewa, niewielkiego miasteczka we wschodniej Wielkopolsce.

O mieście i gminie Kleczew można pisać wiele, ale każdy, kto zajrzy w te strony - jak startujące dziś zawodniczki i startujący zawodnicy - zobaczy wielce pofałdowany teren, krajobraz mocny pagórkowaty. To nie dzieło natury, ale rezultat ludzkiej działalności: wydobywania tutaj, za pomocą wielkich koparek, węgla brunatnego.

Na miejskim targowisku i nad jeziorem Stępe odbył się dziś eliminator XCE i to w pełnym słońcu. Chęć rywalizacji zgłosiło pięć pań i 23 mężczyn. Działo się, działo się, działo się...


Wielki finał eliminatora XCE w Kleczewie. Na prowadzeniu Oskar Pluciński przed Grzegorzem Bemem i Michałem Górniakiem.
Fot. Piotr Kurek

Najpierw byly wyścigi elimnacyjne na dystansie około 400 metrów, z których wyłoniono dwie finalistki (Aleksandra Konieczna i Anna Drozdek) oraz szesnastu najlepszych mężczyn, którzy rywalizowali w ćwierćfinałach, półfinałach i w finale. Dwie z trzech pań, które w eliminacjach zajęły miejsca od 3 do 5 walczyły o finał.

Wyścigi ćwierfinałowe, półfnałowe i finał odbywały się na dwóch runach - trasie liczącej około 800 metrów. Kibice widzieli cały czas zawodniczki i zawodników, którym rywalizacja w tym miejsce wielce przypadła do gustu.
 


Anna Drozdek z Nowej Soli była dziś najlepsza w Kleczewie. Aleksandra Konieczna z Jarocina zajęła 2. miejsce, trzecia była Klaudia Janik z Piły, czwarta Idalia Gmura z Zielonej Góry. Z lewej burmistrz Kleczewa Marek Wesołowski, z prawej dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kleczewie Daniel Bednarek.
Fot. Piotr Kurek

Wśród pań triumfowała Anna Drozdek z Nowej Soli (studentka AWF we Wrocławiu) przed Aleksandrą Konieczną z Jarocina (RMF FM Kraków), Klaudią Janik (UKS Sportowiec Piła) i Idalią Gmurą z Zielonej Góry.

Eliminator XCE, 800 metrów - finał kobiet
1. Anna Drozdek, Nowa Sól - 02:16 min.
2. Aleksandra Konieczna, Jarocin - 02:20
3. Klaudia Janik, Piła - 02:27
4. Idalia Gmura, Zielona Góra - 02:33

Finał mężczyn był popisem Oskara Plucińskiego (Euro Bike Kaczmarek Electric MTB), który praktycznie prowadził od pierwszego zakrętu do linii mety. Koninianin, rocznik 1992, startujący z numerem 110, bardzo się cieszył, że wygrał w Kleczewie. - Mieszkam w Koninie, znam te okolice i od domu do miejsca startu miałem około 15 kilometrów. Wygrałem, pokonalem wielu klasowych zawodników MTB i za pierwsze miejsce poza pucharem otrzymałem premię finansową w wysokości 500,00 złotych. Jutro pojawię się na zawodach w Kleczewie - nad tutejszą Maltą.

Drugie miejsce w finale mężczyn zajął Grzegorz Bem z Nowej Soli (Politechnika Wrocławska) przed Michałem Górniakiem z Piły (Politechnika Poznańska) i Tomaszem Zozulińskim (Politechnika Poznańska).

Eliminator XCE, 800 metrów - finał mężczyzn
1. Oskar Pluciński, Konin - 01:56 min.
2. Grzegorz Bem, Nowa Sól - 01:58
3. Michał Górniak, Piła - 02:00
4. Tomasz Zozuliński, Poznań - 02:01

Cztery pierwsze miejsca wśród kobiet i mężczyn, poza pucharami, nagradzane były premiami finansowymi w wysokości: 1. miejsce - 500,00 złotych, 2. miejsce - 300,00 złotych, 3. miejsce - 200,00 złotych, 4. miejsce - 100,00 złotych.


Taniec na rowerach: Michał Górniak, za nim Przemysław Filipek, Błażej Surowiec i Filip Mańczak (ćwierćfinał).

Fot. Piotr Kurek

W Mini Eliminatorze ścigały się także dzieci. Wygrał 10-latek z Kleczewa Adam Przebiercz przed rodzeństwem z Leszna - Martyną Szudrą i Danielem Szudrą.

Najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników I Miejskiego Eliminatora XCE w Kleczewie honorowali: burmistrz miasta Marek Wesołowski, prezes firmy Electric Roman Byczyk oraz szef Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kleczewie Daniel Bednarek.


Grzegorz Bem (2. miejsce), Oskar Pluciński (1. miejsce), Michał Górniak z córką Marysią (3. miejsce), Tomasz Zozuliński (4. miejsce - wielka niespodzianka). Od lewej: Roman Byczyk - prezes firmy Electric (jeden ze sponsorów), radny Marek Łuczak, burmistrz Marek Wesołowski, z prawej Daniel Bednarek - szef MOSiR-u w Kleczewie.
Fot. Piotr Kurek

Nie obyło się tym razem bez dramatycznie wyglądającego upadku na trasie zawodów. Startujący w wyścigu eliminacyjnym z numerem 101 Jan Dominiak (rocznik 1997) z Nowego Tomyśla na pierwszej przeszkodzie nie zapanował nad rowerem, przeleciał nad kierownicą i wylądował na ... pozbruku. Pomoc ratowników była natychmiastowa i bezecenna, ale młody kolarz trafił do szpitala na 24 godziny obserwacji.

Jutro w Kleczewie, tylko w innym miejscu - nad miejscową Maltą, zawody XC, na które naprawdę warto przyjechać. I zobaczyć nowy fragment Wielkopolski, gdzie kolarstwo górskie zyskuje nowe miejsce do ścigania i wielce życzliwych włodarzy tego terenu.

                                                             Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL