R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41323583 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Ruch, rekreacja, rowery, Rusałka

 

Noworoczne spotkanie na ponad  300 osób


Czoło peletonu ponad 300 osób, który objechał 1 stycznia 2020 poznańskie jezioro Rusałka.
Fot. Piotr Kurek


Ruch, rekreacja, rowery, Rusałka - taka była formuła dzisiejszego spotkania fanów dwóch kółek w Poznaniu. Oczywiście nad znanym jeziorem w Grodzie Przemysła. Było to już dwudzieste, jubileuszowe, powitanie Nowego Roku na bicyklach w tym właśnie miejscu.


Mówiąc językiem Starego Marycha, nad Rusałką zjawiła się wuchta dobrej wiary. Szacunki uczestnictwa oscylowały w granicach 300-400 osób. Zjawili się znani kolarze, jak Paweł Cieślik, czy też Alicja Ratajczak, kolarskie drużyny amatorskie - Euro Bike Kaczmarek Electric Team, Rybczyński-Bikes Remmers Team, Stomil Poznań, Vezuvio Team. Turyści rowerowi przyjechali z Wrześni, Kościana, Pob iedzisk, Suchego Lasu, Kiekrza i, co oczywiste, z Poznania.

Był wspólny objazd Rusałki, składanie życzeń noworocznych i losowanie nagród, ufundowanych przez władze samorządowe i licznych sponsorów.

To było niezwykle udane powitanie Nowego Roku na rowerach. W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy zechcieli pojawić się nad Rusałką (na swych bicyklach lub pieszo), dziękuję darczyńcom oraz Paniom: Aleksandrze Szklarskiej, Agnieszce Szklarskiej i Magdzie Smolińskiej, które od godziny 10 do 17 służyły ludziom, podając napoje oraz chleb (20 bochnów) ze smalcem (garnek 4-kilogramowy) i ogórkami (12 kg).

Było miło, jubileuszowo, godnie. Rowerowa wiara Poznania i Wielkopolski brawurowo wjechała w sezon 2020 na swych dwóch kołach, bijąc frekwencyjny rekord.

                              Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL