R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902418 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Słońce świeciło maratończykom

 

Niezwykle udana inauguracja cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2021


Grzegorz Grabarek przed Mariuszem Gilem w wyścigu elity mężczyzn. Krosno Odrzańskie, 30 maja 2021.
Fot. FOTOMTB.pl

Słonecznie wypadła inauguracja cyklu Grad Prix Kaczmarek Electric MTB 2021. Dziś w Krośnie Odrzańskim pogoda wielce sprzyjała pasjonatom kolarstwa górskiego, którzy w liczbie prawie pół tysiąca zechcieli przyjechać do urokliwego miasta nad Odrą, by rywalizować sportowo. W najważniejszym zmaganiu, na dystansie Giga - 64 km, triumfowali Daria Kasztarynda i Grzegorz Grabarek.


Nikt, absolutnie nikt nie spodziewał się, że pogoda będzie dziś tak łaskawa dla pasjonatów MTB. I choć prognozy na niedzielę 30 maja przewidywały, że wiatr będzie znikomy, że może być umiarkowane zachmurzenie, że nie będzie padać, to jednak nikt nie przewidział, że przez cały czas paniom i panom towarzyszyć będzie słońce. Jego promienie nadały imprezie przyjazny wymiar.


Agnieszka Kachel jedzie po drugie miejsce w rywalizacji elity kobiet.
Fot, FOTOMTB.pl

Elita kobiet i elita mężczyzn zmagała się dziś z dystansem 64 kilometrów. Na starcie stanęło pięć pań i znacznie więcej panów. Kibice liczyli, że najlepsi uporają się z trasą w czasie 2 godziny 30-40 minut. Na kostce brukowej, kilkaset metrów przed metą zaatakował Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Za nim sunął jak cień Grzegorz Grabarek z Zielonej Góry (Real 64-sto). – W ostatni zakręt udało mi się wejść szybciej od Mariusza, nacisnąłem na pedały i wygrałem - mówi zielonogórzanin. Czas triumfatora 2:33:46.

Zwyciężył tutaj przed rokiem na najdłuższym dystansie, dziś powtórzył swój sukces. – Umiem finiszować, ta umiejętność się bardzo przydała w ostatnią majową niedzielę. Od połowy drugiej rundy jechaliśmy we trójkę: Mariusz, Piotr Konwa i ja - podkreśla Grzegorz Grabarek.  Za nimi finiszował samotnie Hubert Semczuk, dalej Kacper Fiszer, Michał Glanz,  Filip Jeleniewski, Janusz Put, Przemysław Rozwalka i Bartłomiej Oleszczuk. To pierwsza dziesiątka.

Rywalizację elity kobiet pewnie wygrała Daria Kasztarynda z czasem 3:03:37. Druga była Agnieszka Kachel, trzecia Izabela Gościańska, czwarta Sandra Samolewska.


Efektowny lot przez kierownicę.
Fot. FOTOMTB.pl

Dystans Giga ukończyło 65 osób, w tym cztery panie.

Na Mega triumfowali: Sylwia Szpulewska-Larek i Przemysław Janic, na Mini - Adrianna Janiszewska i Marcin Wider. Wśród młodzików (7 km) klasę pokazał Jan Mróz (syn Mateusza Mroza, byłego kolarza szosowego, reprezentanta :Polski). Wielką radość sprawiła rodzicom i kolegom z teamu MTB młodziczka Hanna Wawrzyniak - mieszkanka Krośna Odrzańskiego.

Społeczność rowerowa kilku województw (Lubuskie, Dolny Śląsk, Wielkopolska, Zachodniopomorskie, także Michał Glanz z Warszawy) z utęsknieniem czekała na inaugurację prestiżowego cyklu, jakim jest Grand Prix Kaczmarek Electrić MTB. Udało się nad wyraz. Było słońce, premie finansowe dla najlepszych , sportowa atmosfera. Pasjonaci kolarstwa górskiego cieszyli się autentycznie, że wreszcie mogą rywalizować, że mogą się spotkać po jesienno-zimowej smucie pandemicznej.

Pan Marek Cebula, burmistrz Krośna Odrzańskiego, przed startem powitał uczestników maratonu i później sam siadł na rower. I ruszył. – Znam trasę, jechałem dynamicznie, ale aż trzy razy zaliczyłem kontakt z ziemią - mówił za linią mety. A później wraz z Joanną Balawajder wręczał najlepszym nagrody.

Za tydzień pasjonaci MTB spod organizacyjnego parasola Kaczmarek Electric spotykają się w Wielkopolsce, w Żerkowie. W ładnym miejscu, gdzie w latach 2013 i 2014 odbywały się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, i gdzie Maja Włoszczowska rok po roku sięgała po tytuł krajowej mistrzyni w elicie kobiet.

                                                Piotr Kurek


 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL