R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825528 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dominika Włodarczyk i Marek Konwa
triumfują w wyścigach elity w Gościęcinie

 

Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym


Mistrzyni Polski Dominka Włodarczyk, rocznik 2001, może sprawić nam niebawem wiele radości.

Fot. Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław

Dominika Włodarczyk (Atom Deweloper Posciellux.pl) oraz Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec) wywalczyli w niedzielę na trasie w Gościęcinie tytuły mistrzów Polski w kolarstwie przełajowym w elicie kobiet i mężczyzn. Dla młodej zawodniczki z Wrocławia to pierwsza koszulka z orłem na piersi w tej kategorii wiekowej, natomiast Konwa pewnie obronił swój tytuł z Włoszakowic, czyniąc to już dziesiąty rok z rzędu.

W niezwykle emocjonującym wyścigu kobiet pierwszoplanowe role odgrywały: Dominika Włodarczyk, Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski), Barbara Borowiecka (niezrzeszona), Zuzanna Krzystała (PHO3NIX Cycling Team) oraz Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl). To między tymi zawodniczkami rozegrała się walka o medale. Obrończyni mistrzowskiego tytułu - Barbara Borowiecka po dobrym początku wyścigu, ostatecznie nie ukończyła rywalizacji. Wyrównaną walkę o mistrzowski tytuł toczyły  prawie do finiszowej kreski Włodarczyk i Białek, ale ostatecznie o 10 sekund lepsza była reprezentantka klubu z Wrocławia. Brązowy medal wywalczyła Zuzanna Krzystała. Wśród orliczek mistrzynią została również Dominika Włodarczyk, srebrny medal padł łupem Julii Zięby (LKK Luks Sławno), brąz przypadł Magdalenie Zawiercie (WKK Wieruszów Wiśniewski MTB).


Marek Konwa - polski multimedalista w kolarstwie przełajowym i MTB. Z lewej Patryk Stosz, z prawej Paweł Bernas. Gościęcin, 9 stycznia 2022.
Fot. archiwum Marka Konwy

Wyścig elity mężczyzn był pokazem całkowitej dominacji Marka Konwy, który pewnie odjechał swoim rywalom już na drugiej rundzie. Za jego plecami walkę o medale toczyli: Patryk Stosz (Voster ATS Team), Michał Paluta (JBG-2 CryoSpace), Paweł Bernas (JBG-2 CryoSpace), Krzysztof Łukasik (JBG-2 CryoSpace), Patryk Kostecki (UKS Krupiński Suszec), jak również orlicy: Szymon Pomian (GKS Cartusia Kartuzy) oraz Patryk Janiszewski (MGLKS Błękitni Koziegłowy). Marek Konwa odniósł pewny triumf, drugi na linii mety ze stratą 1 minuty 20 sekund zameldował się Patryk Stosz, natomiast brąz wywalczył Paweł Bernas. W kategorii U23 mistrzem kraju został Szymon Pomian, srebro wpadło w ręce Patryka Janiszewskiego, brąz wywalczył Miłosz Ośko (HRE Mazowsze Serce Polski).

Dominika Włodarczyk (rocznik 2001) przed rokiem na MP w przełajach we Włoszakowicach była czwarta w elicie kobiet i pierwsza wśród orliczek. Marek Konwa (rocznik 1990) natomiast od dziesięciu lat nie ma godnego siebie rywala w krajowych przełajach elity meżczyzn, w których zdobywał rok po roku tytuł mistrzowski: Koziegłowy (2013), Bieganów (2014), Bytów (2015), Lublin (2016), Sławno (2017), Koziegłowy (2018), Strzelce Krajeńskie (2019), Szczekociny (2020), Włoszakowice (2021), Gościęcin (2022).

Dziś także odbyły się także wyścigi w młodszych kategoriach wiekowych: juniorek młodszych i juniorek oraz juniorów młodszych i juniorów. Tytuły zdobyli: juniorka młodsza - Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski),  juniorka - Malwina Mul (KLKS "Azalia" Brzoza Królewska), junior młodszy - Kacper Kohnke (KS Klif Chłapowo), junior - Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek).

                                Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL