R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329863 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kolarskie propozycje na najbliższe dni

 

x Maraton MTB we Wschowie
x Wyścigi szosowe na torze "Poznań"
x Bike Challenge we Wrocławiu - odwołany


Paulina Bielińska z Kargowej, reprezentantka Polski, staje się twarzą cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.
Fot. FOTOMTB.pl

Wielkopolscy fani rowerów, lubiący sportową rywalizację, w najbliższych dniach nie będą mogli narzekać na brak propozycji. W niedzielę we Wschowie odbędzie się kolejna edycja cyklu maratonów MTB spod znaku Grand Prix Kaczmarek Electric, dzień później szosowcy spotkają się na torze samochodowym "Poznań", ci którzy planowali start w Bike Challenge we Wrocławiu (14 sierpnia) muszą z niego zrezygnować, gdyż impreza została odwołana.

Kierunek Wschowa. W niedzielę 14 sierpnia we Wschowie odbędzie się kolejny, szósty maraton z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2016. Za zawodniczkami i zawodnikami są już imprezy we Rydzynie, Zielonej Górze i Sulechowie, Kargowej i Lubrzy. Na cały cykl składa się 8 zawodów – po Wschowie kolejne maratony odbędą się w Nowej Soli i Wolsztynie.

Maratończycy we Wschowie zmierzą się z trzema dystansami: Mini - 30 km, Mega - 50 km i Giga - 75 kilometrów. Tak, jak we wszystkich poprzednich imprezach, zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą w licznych kategoriach wiekowych, także drużynowo. Odbędzie się też wyścig młodzików na trasie o długości 6,5 kilometrów.

Maraton został wpisany do kalendarza imprez Polskiego Związku Kolarskiego i spełnia warunki umożliwiające start w nim zawodników posiadających licencje w kategorii elita.

Organizatorzy zapewniają nagrody finansowe w kategorii elita o łącznej wartości 5450 złotych. Po wyścigu wśród wszystkich zawodników odbędzie się losowanie nagród, w tym markowego roweru MTB.

O Puchar Prezydenta Miasta Poznania. W poniedziałek (15 sierpnia) na torze samochodowym "Poznań" odbędzie się II Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Poznania. Przed południem szosowcy z całego kraju rywalizować będą w jeździe indywidualnej na czas, o godzinie 14 rozpoczną się wyścigi ze startu wspólnego - aż trzy.


Sławomir Spławski wygrał w tym sezonie już pięć wyścigów kolarskich na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Krzysztof Nowak/ Lecznica Rowerów.

Jazda indywidualna rozpocznie się o godzinie 10.30. Do pokonania będą trzy okrążenia o długości 4086 metrów każde, czyli 12258 metrów.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że 31 lipca w tym samym miejscu na tym samym dystansie głównym aktorem jazdy na czas okazał się Artur Kozal z Mosiny (FTI Racing Team), który trzy rundy po torze samochodowym "Poznań" pokonał w czasie 00:15:41,180 h. Jego średnia prędkość wyniosła prawie 47 km/h (46,895).

O godzinie 14 rozpoczną się wyścigi ze startu wspólnego zawodników kategorii cyklosport, M30 i M40. Do pokonania będą mieli oni 20 rund. Po nich wystartują w oddzielnym wyścigu zawodnicy kategorii M50 i M60 - 15 rund, na zakończenie najstarsi (M70 i M80) - 10 rund.

Bike Challenge we Wrocławiu - odwołany. W niedzielę we Wrocławiu miał się odbyć Bike Challenge - szosowy wyścig kolarski. W piątek po południu organizatorzy poinformowali, że impreza się nie odbędzie.


Od wczorajszego popołudnia na fanpage'u organizatora zawodów (Bike Challenge Wrocław) rozgorzała gorąca dyskusja.

W zawodach miało wystartować co najmniej dwa tysiące zawodników. Wśród nich zawodowcy, amatorzy, a nawet rodziny z dziećmi. Start zaplanowano w okolicach Stadionu Miejskiego. W programie były cztery dystanse: Skoda Challenge na 120 km (m.in. przez Oborniki Śląskie), Allegro Challenge na 40 km (również przez Oborniki), Family Challenge na 14 km (do ulicy Obornickiej i z powrotem) i Kids Challenge na 5 km, wokół Stadionu Miejskiego. To oznaczało wyłączenie z ruchu na blisko osiem godzin kilku newralgicznych miejsc w mieście, na co nie zgodziła się policja.

- Organizator nie dopełnił obowiązków, które na nim spoczywały, dlatego policja nie mogła wydać pozytywnej opinii - powiedział dziennikarzom Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusz nie zdradza jednak, o jakie obowiązki chodzi.

Decyzja o odwołaniu zawodów rozwścieczyła zawodników. Większość z nich już od dłuższego czasu planowała swój start we Wrocławiu. Na oficjalnym fanpage'u zawodów, pod oświadczeniem organizatora o odwołaniu imprezy, rozgorzała gorąca dyskusja.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL