R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902460 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Pożegnalne łzy Małgosi

 

Gala kolarska w Goleniowie 


Małgorzata Wojtyra i Artur Szarycz. Goleniów, 25 listopada 2017.
Fot. Piotr Kurek

– Wiedziałam, że będę płakać - więc płaczę! To dla mnie wielce emocjonalna chwila, gdyż żegnam się z kolarstwem, ze sportem - mówiła wczoraj w Goleniowie Małgorzata Wojtyra, znakomita polska kolarka.

– Długo o tym myślałam, zastanawiałem się, czy to już odpowiedni moment, by kończyć swą karierę sportową. Ostatecznie zdecydowałam o tym, by tak zrobić - objaśniała swą decyzję. – Teraz będę śledzić postępy swoich koleżanek z reprezentacji Polski. Niech rozwijają swe talenty, niech przynoszą rozgłos naszemu krajowi - podkreśliła.


Małgorzata Wojtyra i Artur Szarycz. Goleniów, 25 listopada 2017.
Fot. Piotr Kurek

21 września 2017 ukończyła 28 lat. Urodziła się w Szczecinie, przez lata reprezentowała miejscowy klub Bogo. Wielokrotnie zdobywała tytuły mistrzyni Polski, to medalistka mistrzostw świata i Europy. To także olimpijka z Londynu (2012), gdzie wywalczyła w omnium 11. miejsce.

W sobotę 25 listopada w Hotelu JF Duet w Goleniowie sympatyczna kolarka roniła łzy, żegnała się z sportem i na pamiątką otrzymała od władz kolarstwa w Zachodniopomorskiem okolicznościową statuetkę.


Najlepsi mastersi Zachodniopomorskiego. Z lewej prezes Artur Szarycz, z prawej znakomity torowiec Damian Zieliński. 
Fot. Piotr Kurek  

W sobotni piątek w tym właśnie miejscu podsumowano sezon kolarski 2017 w tym regionie Polski. Prezes Zachodniopomorskiego Związku Kolarskiego Artur Szarycz powitał gości, przedstawił wyniki i najważniejsze wydarzenia. A później honorowano najlepszych zawodników - począwszy od szkółek kolarskich a skończywszy na mastersach.

Wojciech Ziółkowski, Jan Zugaj i Franciszek Harbacewicz - to najlepsi wśród najlepszych mastersów w Polsce, regularnie startujący w wyścigach szosowych na torze samochodowym "Poznań". I zwycięzcy wielu wyścigów szosowych w Polsce. To także Beata Balcerzak, Sandra Rydzyniecka, Monika Szotowicz, Karolina Woźniak, Mirosław Mazurowski, Andrzej Zachacz, Łukasz Janic i Dawid Wawrzyniak.


Zygfryd Jarema, trener kolarstwa od dziesięcioleci, otrzymał upominek i kwiaty z okazji urodzin. Już 74.
Fot. Piotr Kurek

Wyróżnieni zostali także Damian Zieliński - znakomity polski torowiec i siostry - Daria i Wiktoria Pikulik, jak również najlepsze kluby regionu: Akademia Kolarska Kołobrzeg, UKS Energetyk Junior Gryfino, Kołobrzeskie Towarzystwo Cyklistów, Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów, LUKS Chrabąszcze Nowogard, GK Planet-X Bogo Szczecin, UKS Ratusz Maszewo, Luks JF Duet Goleniów. GK Piast Szczecin, LKS Baszta Golczewo, KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska i KSI Start Szczecin.


Uczestnicy gali kolarskiej w Goleniowie.
Fot. Piotr Kurek

Miałem okazję i satysfakcję, już po raz kolejny, wspólnie z prezesem Arturem Szaryczem prowadzić galę kolarską w Goleniowie. W regionie, gdzie przed laty pojawiły się talenty Rajmunda Zielińskiego (olimpjjczyka z Tokio - rok 1964), Wojciecha Matusiaka (debiut w Wyścigu Pokoju - 1970), rosną ich następcy: Tamara Szalińska, Maja Wróblewska, Julia Dąbska, Kinga Witkowska, Jacek Fecak, Michał Jaskuła czy Hubert Grygowski. To najmłodsi wyróżnieni w piątek w Goleniowie.

                                 Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL