R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832088 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Solowa jazda Krzysztofa Orlika

 

Bike Cross Maraton Gogol MTB
w nadwarciańskim Mściszewie


Przeprawa przez Trojankę.
Fot. Hanna Marczak

Krzysztof Orlik z Poznania (Agrochest Team) w imponujący sposób wygrał dziś rywalizację na dystansie Mega w Mściszewie podczas kolejnej edycji cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB. Trasę 56 kilometrów pokonał w czasie dwóch godzin 57 sekund, solo dojechał do mety i następnego zawodnika, Pawła Tyburskiego z Bydgoszczy, wyprzedził o całe dwie minuty.

– Byłem dobrze przygotowany do dzisiejszych zawodów - mówi sympatyczny zawodnik z Poznania, były kolarz szosowy Tarnovii Tarnowo Podgórne. – Po starcie wspólnie z Mateuszem Mrozem narzuciliśmy mocne tempo pedałowania, odjechaliśmy rywalom i zmienialiśmy się na prowadzeniu. Mniej więcej na 15 kilometrze Mateusza spotkał pech: urwał hak od przerzutki i zrezygnował z dalszej jazdy. Zostałem sam i przez moment zastanawiałem się nad tym, czy poczekać na kogoś z tyłu, czy samotnie pędzić do mety? Wybrałem to drugie rozwiązanie. Udało mi się samotnie, solo minąć linię mety - cieszył się za końcową kreską kolarz amator teamu Agrochest.


Krzysztof Orlik solo dojeżdża do mety.
Fot. Piotr Kurek

– W tym roku ścigamy się (ekipa Tomasza Rybarczyka - Agrochest) w maratonach Czesława Langa. Brałem udział we wszystkich edycjach (Kraków, Warszawa, Gdańsk, Trąbki Wielkie), zawsze na trasie Mega, i zajmowałem open miejsca w pierwszej dziesiątce. Dzisiejsze zwycięstwo w Mściszewie nad Wartą jest dla mnie cenne, z czego się bardzo cieszę - podkreślił poznaniak, który za miesiąc ukończy 35 lat.

Miejsca od drugiego do szóstego kolejno zajęli: 2. Paweł Tyburski z Bydgoszczy (Fitserwis MTB Team), 3. Miłosz Czechowicz (UKS Sportowiec Piła), 4. Tomasz Kmiecik z Murowanej Gośliny (niestowarzyszony), 5. Jacek Bienert z Biedruska (Consdata Superspotowy Team), 6. Sebastian Łontka (JakśBud Biedrusko).


Niewyobrażalna radość z jazdy.
Fot. Piotr Kurek

Słońce świeciło na całego, trasa do łatwych nie należała, więc wcale nie należy się dziwić, że tylko cztery panie zdecydowały się na jazdę na dystansie 56 km. Triumfowała Małgorzata Gogolewska z Wągrowca (Gogol MTB Team) , która na mecie zameldowała się 55 sekund wcześniej przed Dorotą Zozulińską-Ziółkiewicz z Lubonia (Med Bike Gabinety Lekarskie MTB Team). Miejsce trzecie zajęła Dominika Smyk z Wągrowca (Gogol MTB Team), czwarte - Anna Widerska z Łopuchowa (Bridgestone MTB Team).

Na dystansie Mini triumfowali Wojciech Borkowski z Poznania (FTI Racing Team) i Sylwia Szpulewska-Larek z Obornik (DT4YOU MTB Team). Z krótszą trasą wadziło się 305 osób, w tym aż 40 pań.


Dobra rowerowa wiara z Murowanej Gośliny wraz władzami tej podpoznańskiej gminy.
Fot. Piotr Kurek

Mściszewo, gdzie odbył się maraton, leży na terenie gminy Murowana Goślina i stąd też sporo ludzi tu mieszkających pedałowało na obu dystansach: dłuższym (Mega) i krótszym (Mini). Jeszcze inni wzięli udział w Rajdzie z Duszą. Było miło popatrzeć na zakończenie imprezy, jak wszyscy oni stanęli do pamiątkowego zdjęcia - razem z burmistrzem Murowanej Gośliny Dariuszem Urbańskim i przewodniczącym Rady Miasta Kondradem Strykowskim.


Najlepsi na dystansie Mini pokonują rzeczkę o nazwie Trojanka.
Fot. Hanna Marczak

Jak zwykle, jak na na każdej imprezie cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB, pojawiło się sporo debiutantów. Zmagali się dzielnie z wyznaczoną trasą, z pogodą i umorusani oraz pozytywnie zmęczeni kończyli jazdę w nadwarciańskim krajobrazie.

                                         Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL