R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824913 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
66 kilometrów na godzinę

 

Artur Kozal najszybszy z peletonu


Artur Kozal (z lewej) szybszy na finiszu od Artura Małkowskiego.
Fot. Jakub Sudoł

66 kilometrów na godzinę - z taką prędkością pędził Artur Kozal na ostatnich metrach czwartkowego wyścigu dla młodszych grup wiekowych na torze samochodowym "Poznań". Przed nim kilkanaście sekund wcześniej końcową kreskę minęli Hubert Semczuk i Kacper Majewski, ale zawodnik FTI Racing Teamu i zarazem jego lider najszybciej finiszował z peletonu. W przepięknym stylu, naciskany i zmuszany przez rywali z tyłu do maksymalnego wysiłku.

Na ostatnich dwóch kilometrach kolarze amatorzy ustawiali się na szerokim torze, by przed ostatnim zakrętem mieć dogodną pozycję do końcowego ataku. Kilkudziesięciu zawodników pędziło na złamanie karku, mając na swych licznikach prędkość w granicach 60 kilometrów na godzinę.

– Tym razem się udało, tym razem nie popełniłem najmniejszego błędu. Każdy ruch, wahnięcie ciała i nacisk na pedały przełożył się na rekordową prędkość. 66 km na godzinę zanotował mój licznik - mówi Artur Kozal. – Był to bardzo ciekawy wyścig, z wieloma atakami, zmiennymi akcjami, skutecznym odjazdem Huberta Semczuka i Kacpra Majewskiego. Ale finisz pięćdziesięciu mocnych szosowców robi wrażenie, a wygrana z nimi raduje moje serce - podkreśla Artur Kozal (można to obejrzeć na filmie autorstwa Romualda Szaja na Facebooku - Kolarski Czwartek).

Najszybsi z peletonu
1. Artur Kozal - 1:49:20
2. Przemysław Kuświk - 1:49:22
3. Jakub Malke - 1:49:22
4. Tomasz Grobelny - 1:49:22
5. Jacek Swędrowski - 1:49:22
6. Miron Kłosiński - 1:49:22
...
50. Mateusz Jucki - 1:49:22

W najbliższy wtorek Pan Artur zamierza poprawić swój rezultat w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 12,3 km. – Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, temperatura w granicach 25 stopni Celsjusza i bez wiatru, to chciałbym osiągnąć wynik w granicach 14 minut 50 sekund, może nawet jeszcze o 3 sekundy lepiej - ujawnia swe najbliższe plany startowe.

Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL