R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888474 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rafał Majka wygrał dzisiaj
piąty etap 71. Tour de Pologne

 

Historyczny sukces Polaka


Rafał Majka wygrał dziś piąty etap 71. Tour de Pologne. Na ten sukces kolarska Polska czekała całe długie dziesięć lat.


Rafał Majka (Tinkoff Saxo) wygrał dziś piąty etap 71. Tour de Pologne na trasie z Zakopanego do Szczyrbskiego Jeziora na Słowacji. To historyczny sukces polskiego kolarza, pierwsze od dziesięciu lat zwycięstwo rodzimego szosowca w naszym narodowym wyścigu.

Rafał Majka wygrał w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji piąty etap 71. Tour de Pologne. Na finiszu pod górę wyprzedził Hiszpanów Benata Intxaustiego oraz Jona Izagirre. W klasyfikacji generalnej Majka awansował na drugie miejsce. Traci tylko sekundę do Czecha Petra Vakoca, który obronił żółtą koszulkę, dojeżdżając do mety 26 sekund za Polakiem.

Jest to pierwsze zwycięstwo etapowe polskiego kolarza w Tour de Pologne od 10 lat. W 2004 roku w Olsztynie najlepszy był Marcin Sapa, a jeden z odcinków w Karpaczu wygrał Marek Rutkiewicz. Rok później wyścig uzyskał najwyższą kategorię UCI i reprezentanci gospodarzy nie mieli już okazji świętować wygranych.

Końcówka piątego etapu z Zakopanego do Szczyrbskiego Jeziora przyniosła polskim kibicom wielkie emocje. Na ostatnim odcinku, prowadzącym lekko pod górę, tempo podkręcili koledzy Majki z ekipy Tinkoff Saxo. Nie wytrzymał go Vakoc, ale w rozciągniętej czołówce utrzymało się 22 kolarzy. Oprócz Majki dojechali w niej do mety Przemysław Niemiec i Marek Rutkiewicz.

Majka stoczył na finiszu zacięty pojedynek z Hiszpanami Intxastim i Izagirre. Zwyciężył, potwierdzając, że jest we wspaniałej formie. Kilkanaście dni temu imponował nią na Tour de France, wygrywając dwa etapy i klasyfikację górską. W ten sposób zdobył trwałe miejsce w kronikach polskiego kolarstwa, a w czwartek w Szczyrbskim Jeziorze dopisał w nich nowy rozdział.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL