R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688556 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Andrzej Kaiser i Karolina Kozela
najlepsi w Dąbrowie Górniczej

 

Wielkopolanie często stawali na podium


Wystartowali na dystansie Grand Fondo.
Fot. Piotr Kurek

Andrzej Kaiser i Karolina Kozela wygrali rywalizację na głównym dystansie Grand Fondo podczas Skandia Maraton Lang Team w Dąbrowie Górniczej. Puchar Polski w maratonie MTB zapewnił sobie Mariusz Kowal. Dużo Wielkopolan stanęło dziś na podium, a Magdalena Hałajczak z Poznania i Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży triumfowali na trasie Medio, zaś Przemysław Rozwalka z Goniembic pod Lesznem okazał się najszybszy na Mini.

Około 800 kolarzy wystartowało w szóstej w tym roku edycji Skandia Maraton Lang Team w Dąbrowie Górniczej. Malownicza trasa przebiegała przez okolice jezior Pogoria, a także leśne dukty. Tradycyjnie już do pokonania były cztery dystanse i jak zwykle ogromne emocje towarzyszyły uczestnikom Rodzinnej Parady. To dystans, w którym najważniejsze są współpraca, dobra zabawa i satysfakcja z ukończenia wyścigu.


Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży (drugi od lewej) był najszybszy na dystansie Medio. To był wielce błotny maraton, co widać na twarzy Pawła Górniaka z Piły (z lewej). Obok zwycięzcy Anna Olszańska ze Środy Wielkopolskiej, która tym razem odłożyła aparat fotograficzny na bok i pokonała trasę Mini (do podium w K2 zabrakło jej jednej sekundy). Z prawej Radosław Lonka z Wrześni - drugi, za Bartkiem Kołodziejczykiem, na Medio.
Fot. Piotr Kurek

Zacięta rywalizacja toczyła się na pozostałych dystansach. W Mini (39 km) triumfowali Przemysław Rozwalka z Goniembic pod Lesznem (Volkswagen Samochody Użytkowe) i Zofia Rzeszutek (Baszta Bytów). Na odcinku Medio (68 km) najlepsi okazali się Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży oraz Magdalena Hałajczak z Poznania (oboje Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Z kolei królewski Grand Fondo (89 km) padł łupem Karoliny Kozeli (Cyclo Trener Team) i Andrzeja Kaisera (Euro Bike). – Błotnista, grząska trasa, ciężkie odcinki – lubię jechać w takich warunkach. Wygrać z drugiego sektora nie jest łatwo, bo z przodu jadą sami najlepsi zawodnicy. Ale udało mi się dojechać do czołówki i potem już tylko odpierałem ataki – mówił na mecie Andrzej Kaiser z Bytowa, który reprezentuje poznański Euro Bike Kaczmarek Electric Team.


Bożena Łącka z Klęki (na zdjęciu z mężem Piotrem i synem Antonim) debiutowała w cyklu Skandia Maraton Lang Team i zajęła na Mini w swej kategorii drugie miejsce.
Fot. Piotr Kurek

Powody do radości miał także Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team), który zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w maratonie MTB. W dzisiejszej rywalizacji zajął trzecie miejsce, ale to wystarczyło do końcowego triumfu. – Trudna trasa, dużo błota. Trzeba było być skoncentrowanym, żeby się nie poślizgnąć i nie wypaść z trasy. Cieszę się, że szczęśliwie dojechałem do mety – przyznał Kowal.


Trzech najlepszych zawodników elity: Bartosz Banach (2. miejsce), Bartłomiej Wawak (1. miejsce) i Mariusz Kowal (1. miejsce).
Fot. Piotr Kurek

Dąbrowa Górnicza to specjalne miejsce na mapie Skandia Maraton Lang Team. Jak mówi prowadzący zawody Lang Team Dariusz Maląg to miasto ze sportowym duchem, tu wszyscy fajnie się czują. A poza tym Dąbrowa jest miastem bardzo przyjaznym rowerzystom. – Mamy piękne tereny zielone i obserwujemy rosnącą modę na rowery. Teraz chcemy sprawić, aby rower stał się także alternatywnym środkiem transportu – powiedział prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza.


Andrzej Kaiser (z lewej) pokazał w Dąbrowie Górniczej klasę i wygrał na Grand Fondo. Na zdjęciu z kolegami z poznańskiego Euro Bike Kaczmarek Electric Teamu. Za tydzień Pan Andrzej wystartuje w finale Skandii w Kwidzynie i dzień później w Wolszynie (także finał cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB).
Fot. Piotr Kurek

Choć pogoda poprawiła się dopiero po południu, w miasteczku zawodów od wczesnych godzin widać było wielu kibiców i mieszkańców Dąbrowy. Dopingowali, zwiedzali i ustawiali się w kolejce do charytatywnej akcji Skandii Pozytywne Obroty. – Ze wszystkich edycji tu mamy największe kolejki. Najpierw przychodzili zawodnicy, którzy chcieli się rozgrzać przed startem. A później odwiedzali nas kibice i mieszkańcy miasta. Mamy już około 450 przejechanych kilometrów – mówił prowadzący akcję Piotr Bednarski. W akcji Pozytywne Obroty przejechany dystans przeliczany jest na pieniądze przeznaczane na zakup rowerów dla domów dziecka.


Autor Wielkopolskiego Rowerowania z Przemkiem Mikołajczykiem z Konina i młodymi adeptkami MTB z Komańczy. Był to mój 36. start w Skandia Maraton Lang Team.

Dąbrowa Górnicza to przedostatni przystanek na trasie tegorocznego Skandia Maraton Lang Team. Za tydzień, 4 października finałowe zawody w Kwidzynie, gdzie poznamy zwycięzców klasyfikacji poszczególnych kategorii oraz triumfatora konkursu Camera Maraton i zdobywcę nagrody głównej, którą jest Jeep Compass.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL