R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888579 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Lutowe słońce im sprzyjało

 

M. Hałajczak, W. Kierat, P. Mocek i M. Bieniasz
dzisiaj wygrywali w Murowanej Goślinie
 


Ostatnie chwile przed startem na dystansie Mini. W pierwszym rzędzie młodzi kolarze z Polkowic.
Fot. Piotr Kurek

Nie sprawdziły się wcześniejsze prognozy synoptyków, którzy przepowiadali, że w niedzielę w Poznaniu i okolicy może padać deszcz a nawet śnieg. – Przywiozłem słońce z Lloret de Mar - żartował Ryszard Pawlak, człowiek kolarstwa od ponad 60 lat, który pod Barceloną przez jedenaście dni odpoczywał i trenował na rowerze. Dziś w Murowanej Goślinie fani MTB mieli jak na luty optymalne warunki do sportowej rywalizacji. Wzięło w niej udział prawie 150 pań i mężczyzn.

Ci wszyscy, którzy przed trzema tygodniami na poznańskich Winogradach doznali zadziwienia za sprawą Maksymiliana Bieniasza (jego sposobu jazdy, jego siły determinacji w wadzeniu się z rywalami, jego spektakularnego zwycięstwa), dziś mogli w Murowanej Goślinie przeżyć powtórkę z rozrywki... Już po raz kolejny, jak dwa tygodnie temu w Biedrusku.


Dominika Kurkowska (304), znajoma Michała Gołasia, rozpoczyna jazdę w Murowanej Goślinie.
Fot. Piotr Kurek

Maksymilian Bieniasz, startujący na fat bike'u marki Trek, miał w niedzielę aż 87 konkurentów do pierwszego miejsca, bo tylu wystartowało na dystansie Mini (21 km) w trzeciej (finałowej) edycji Winter CrossBike Challenge Gogol MTB 2016.

Panie i panowie ruszali na trasę o 12.15 z boiska piłkarskiego Concordii Murowana Goślina (klub będzie obchodzić stulecie swego istnienia w 2021 roku), by następnie pedałować w lasach wokół tej miejscowości i nad Wartą - w stronę Starczanowa. Na trasie nie było błota, drogi i ścieżki zapewniały w miarę szybką jazdę. W jednym miejscu trzeba było jednak pokonać wartki strumyk. Na nogach, sposobem... 


Wojciech Gogolewski, w samochodzie Straży Miejskiej z Murowanej Gośliny, zorganizował udaną imprezę w podpoznańskim miasteczku.
Fot. Piotr Kurek

Po niecałej godzinie pojawił się na ostatnich metrach przed metą pierwszy zawodnik. Był nim jadący z numerem 159 Maksymilian Bieniasz na Treku z szerokimi oponami (3,8 cala). Tuż przed finiszową kreską nie podniósł jednak jak w Biedrusku dwa tygodnie temu przedniego koła i spokojnie dociągnął swój niesamowity rower do zwycięstwa.

Poznaniak (rocznik 1985) ukończył rywalizację o pięćdziesiąt sześć sekund wcześniej od Jarosława Webera ze Śremu. Na kolejnych miejscach, do szóstego, uplasowali się: Marek Weber ze Śremu przed Maciejem Połatyńskim z Nowego Miasta oraz Michałem Jaskotem i Wojciechem Stępniem (obaj MKS Polkowice).

Wiktoria Kierat (CCC Sprandi Polkowice), mistrzyni Polski w maratonie MTB z ubiegłego roku w kategorii juniorka młodsza, przyjechała na 40. pozycji, jako pierwsza z kobiet. Powtórzyła ona swój sukces z Dolska (9 stycznia 2016), gdzie też była pierwsza podczas edycji Winter CrossBike Challenge Gogol MTB 2016, i z Biedruska (14 lutego).


Wiktoria Kierat z Polkowic, rocznik 2000, wygrywała jazdę open na Mini w Dolsku, Biedrusku i dziś (na zdjęciu) w Murowanej Goślinie. Aktualna mistrzyni Polski w maratonie MTB w kategorii juniorka młodsza to duży talent kolarski.
Fot. Piotr Kurek

Piętnaście minut wcześniej ruszyli na trasę startujący na dystansie Mega (42 km). Zabrakło zwycięzcy ze z Dolska Michała Nawrockiego i pod jego nieobecność pewnie triumfował Przemysław Mocek z Ostrowa Wielkopolskiego. Drugi był Tomasz Kmiecik z Murowanej Gośliny (wielka niespodzianka). Trzeci był Tomasz Pasik z Wolsztyna. Miejsca od 4. do 6. kolejno zajęli: 4. Marek Jaros (Skwierzyna), 5. Bartosz Pochylski (Murowana Goślina), 6. Andrzej Jackowski (Stara Łubianka).

Dwadzieścia dwie minuty za Przemysławem Mockiem na mecie zameldowała się najlepsza z pań na Mega Magdalena Halajczak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team).


Przed startem na dystansie Mini. Kolarze i burmistrz Murowanej Gośliny Dariusz Urbański.
Fot. Piotr Kurek

142 osoby (54 na Mega i 88 na Mini) brały udział dzisiaj w lutowym ściganiu w okolicach Murowanej Gośliny. Tym razem uczestniczyło w imprezie dużo mieszkańców tego podpoznańskiego miasteczka - w tym Arkadiusz Bednarek, który w niedzielę wcześniej biegał sportowo na 10 km, by następnie pokonać 42 km na rowerze.

Trener Dariusz Pytlak przywiózł siedmioro młodych kolarzy z grupy MKS Polkowice (młodzieżowa przybudówka grupy CCC Sprandi Polkowice). Nie zabrakło troje przyjaciół Michała Gołasia z Torunia - to Dominika Kurkowska, Dorian Bartkiewicz i Tomasz Gondek. Zjawili się pasjonaci MTB z Piły, Klęki, Bydgoszczy, Stęszewa, Kalisza, Nowego Tomyśla, Wrześni i Środy Wielkopolskiej. Licznie wystąpili reprezentanci teamów: Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Rowery, Bieniasz Rowerownia i Volkswagen Samochody Użytkowe MTB, Gogol MTB, Celfast MTB. 


Wojciech Gogolewski (od lewej) oraz Maksymilian Bieniasz i Przemysław Mocek.
Fot. Piotr Kurek

9 stycznia w Dolsku startowało 71 osób, 14 lutego 150 osób w Biedrusku. Dzisiaj odbyła się finałowa edycja w Murowanej Goślinie, która od lat uchodzi za miasto wielce życzliwe rowerzystom. Nie dziwi zatem, że Pan Burmistrz Dariusz Urbański był honorowym starterem a później wręczał puchary. Tym, którzy dziś byli najlepsi, i tym najlepszym w klasyfikacji generalnej cyklu Winter CrossBike Challenge Gogol MTB 2016.

Udany zimowy maraton MTB w Murowanej Goślinie zorganizował niezastąpiony Wojciech Gogolewski, mając wsparcie władz Murowanej Gośliny. 


Magdalena Hałajczak wygrywa kobiecą rywalizację na Mega w Murowanej Goślinie.
Fot. Piotr Kurek

Trzy imprezy zimowe za nami: Dolsk, Biedrusko i Murowana Goślina. To był dobry pomysł Głównego Szeryfa MTB w Wielkopolsce, by przeprowadzić zimowe maratony, i ci, którzy w nim w tym roku uczestniczyli, nie żałują, że w styczniu i w lutym 2016 mogli się spełniać sportowo. Jak choćby utalentowana młodzież kolarska z Polkowic (Wiktoria Kierat, Michał Jaskot i Wojciech Stępień oraz Maciej Dąbrowski, Michał Wierzycki i Łukasz Relich) i Poznania (Bartłomiej Sierżant i Dominik Lewek), z przyjemnością pokazująca swe możliwości i klasę.

                                                            Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL