R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900375 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
To będzie zdobywanie Kazury

 

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2017

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w sezonie 2017 odbędą się w połowie lipca w Warszawie - poinformował PZKol. Ich organizacja została przyznana firmie Poland Bike.

– Najlepsi kolarze górscy rywalizować będą na warszawskim Ursynowie w dniach od 14 do 16 lipca - podał więcej szczegółów Wielkopolskiemu Rowerowaniu Grzegorz Wajs, szef firmy Poland Bike, w przeszłości kolarz szosowy. – Specjaliści MTB zmierzą się z Kazurą - górą, wzniesieniem, miejscem kultowym nie tylko dla stołecznych fanów jazdy po nierównościach. Chcemy by mistrzostwa Polski MTB XCO (cross country) i XCR (sztafety drużynowe) były niezapomnianą imprezą - podkreślił organizator maratonów Poland Bike.

Wzgórze Trzech Szczytów (zwyczajowo: Kazurka, Kazurówka, Góra Kazury, Góra Trzech Szczytów, Góra Latawcowa) - to sztuczne wzniesienie w warszawskiej dzielnicy Ursynów, w parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK, w rejonie ulicy Kazury, około 200 metrów od północnej granicy Lasu Kabackiego.

Wzniesienie zostało usypane w latach 70. XX wieku. Od lat odbywają się na nim liczne zawody rowerowe, między innymi w cross country (Puchar Mazowsza) i four crossie (Mistrzostwa Polski w roku 2014). Wzgórze jest także wykorzystywane przez biegaczy, amatorów zdalnie sterowanych modeli i fanów paralotniarstwa.

Równocześnie Grzegorz Wajs poinformował mnie, że lutym i w marcu po raz pierwszy organizuje zimowe maratony MTB. Odbędą się one w Markach (5 lutego), Nieporęcie (19 lutego) i 5 marca w podwarszawskiej Kobyłce. Więcej informacji na ten temat na stronie http://www.zimowy.polandbike.pl.

 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL