R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878668 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Tragedia na trasie Tour de Pologne:
śmierć Belga Bjorga Lambrechta po upadku

 

Czwarty etap zostanie zneutralizowanyPo śmierci Bjorga Lambrechta na trasie trzeciego etapu organizatorzy Tour de Pologne wydali komunikat, w którym potwierdzono, że czwarty etap zostanie zneutralizowany. - Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tą tragedię - mówi dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang.

Już wcześniej o neutralizacji etapu informował Jarosław Marycz, reprezentujący Stowarzyszenie Kolarzy Zawodowych w Polsce.

- Czwarty etap Tour de Pologne zostanie zneutralizowany. Kolarze przejadą  od startu do mety. Na koniec pokonają tylko jedną pętlę. Nie będzie ścigania. Jeśli zawodnicy Lotto-Soudal zdecydują się na start, przejadą  metę jako pierwsi - pisał na Twitterze Marycz.

"Z szacunku dla zmarłego Bjorga Lambrechta organizatorzy wyścigu wspólnie z komisją sędziowską oraz grupami kolarskimi podjęli decyzję, że czwarty etap Tour de Pologne będzie zneutralizowany. Trasa została skrócona do 133,7 km, a z dwóch zaplanowanych rund odbędzie się jedna. Start w Jaworznie zaplanowano na 12:10. Każda kolejna decyzja dotycząca wtorkowego etapu zostanie przekazana tego dnia rano w uzgodnieniu z zespołem Lotto Soudal" - czytamy w komunikacie organizatorów.

Podobnie sytuacja miała miejsce w 2011 roku, kiedy w tragicznych okolicznościach podczas Giro d'Italia zginął‚ Wouter Weylandt. Wtedy również  postanowiono zneutralizować kolejny etap, a kolarze przejechali bez walki całą  trasę. Nie notowano różnic czasowych.

- Informujemy także, że w dniu 6 sierpnia w Jaworznie nie odbędzie się parada rowerowa Kinder+Sport Mini Tour de Pologne oraz zawody z cyklu Cup - dodają organizatorzy Tour de Pologne.

W przesłanym do mediów komunikacie cytują również  dyrektora generalnego wyścigu Czesława Langa. - Wszyscy jesteśmy niezwykle wstrząśnięci tragedią, która się wydarzyła. Brakuje słów, by opisać uczucia, które towarzyszą nam wszystkim. Łączę się w bólu i smutku z rodziną, kolegami z drużyny i wszystkimi członkami kolarskiej społeczności. Jednocześnie zapewniam o wielkim wsparciu. Bjorg Lambrecht na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały kolarz i człowiek - powiedział Czesław Lang.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL