R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40946423 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Katarzyna Hendrzyk-Majewska
wygrała z Magdą Sadłecką

 

Lato wszędzie a Skandia Maraton Lang Team
w słonecznej nad wyraz Krokowej


Krokowa kolejny rok z rzędu gościła maratończyków MTB.
Fot. Szymon Gruchalski

Krzysztof Krzywy i Katarzyna Hendrzyk-Majewska zwyciężyli na dystansie Grand Fondo podczas Skandia Maraton Lang Team w Krokowej. Na starcie pojawiło się ponad tysiąc miłośników rowerowej przygody.

Jak na wakacyjną edycję Skandia Maraton Lang Team przystało, pogoda w Krokowej dopisała. Choć czy była sprzymierzeńcem kolarzy, trudno powiedzieć. Najszybszy na dystansie Mini Przemysław Mikołajczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) uwielbia ścigać się w takim ukropie. – Dla mnie palące słońce i wysoka temperatura to udogodnienie. Im cieplej, tym lepiej. Na jednym z podjazdów koledzy wyrwali do przodu, ale potem zaczęli się czarować, a ja się urwałem i jechałem swoje – dodał zwycięzca. Tak jechał, że drugiego Jacka Rogowskiego wyprzedziło niemal o minutę. Najszybsza wśród kobiet okazała się Marzena Janczarska z Gdańska.

Trasa wszystkich dystansów prowadziła przez malownicze tereny wokół Góry Zamkowej i okolice Jeziora Żarnowieckiego. W całej gminie Krokowa nie brakuje pięknych terenów do jazdy na rowerze. - Dla nas to uzupełnienie sezonowej oferty dla urlopowiczów. Wiadomo, że każdy musi odpoczywać, ale niekoniecznie każdy lubi tylko leżeć na plaży. Rower do doskonały sposób na odstresowanie. Po prostu wskakuj i jedź - zachęca wójt gminy Krokowa Henryk Doering, który ufundował specjalne nagrody dla najszybszych zawodników na każdym z dystansów. Z kolei Nadleśnictwo Wejherowo przygotowało nagrodę dla najmłodszego zawodnika.


Podium było usytuowane przed zamkiem w Krokowej.
Fot. Szymon Gruchalski

W sumie w Skandia Maraton Lang Team w Krokowej wystartowało ponad tysiąc osób. Jedni jechali dla przyjemności i satysfakcji, inni po to, by wygrać. Do samego końca trwała walka na dystansie Medio. Po 58 kilometrach rywalizacji Oskar Pluciński (Erkado RT Kraśnik) o sekundę wyprzedził Przemysława Rozwalkę (MW Invest Group). U pań zdecydowaną zwyciężczynią okazała się Elżbieta Wydrowska (Dext Old School MTB Gdańsk).

Niezwykle zacięta okazała się walka na Grand Fondo. W drugiej części dystansu uciekło trzech kolarzy – Krzysztof Krzywy (NEXUS Team), Michał Górniak (Duda Cars TP-Link Rybczyński Team) i Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Współpracując razem dojechali do mety, a na finiszu Krzywy o sekundę wyprzedził Górniaka. - Poziom jest wyrównany i ciężko odjechać samemu. Trzeba współpracować i walczyć na finiszu. Trasa była bardzo selektywna. Ponad 500 metrów przewyższenia na każdej rundzie. Do tego upał, ale taka pogoda mi odpowiada – mówił zwycięzca. Drugi na mecie Górniak przyznał, że w takim upale każda trasa wydaje się trudna. - Przez pierwsze rundy jechaliśmy większą grupą, później wszystko się rozerwało i zostaliśmy w trójkę. Na finiszu jechaliśmy koło w koło, byłem pierwszy wśród amatorów, więc to jest ważne – mówił Górniak. Kaiser był trzeci.

Królewski dystans wśród pań najszybciej pokonała Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Duda Cars TP-Link Rybczyński Team). – Jestem w niemałym szoku. Wygrałam, pokonując Magdę Sadłecką, reprezentantkę Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata w maratonie MTB we Włoszech. To mój życiowy sukces - radowała się wobec kolegów z Duda-Cars sympatyczna zawodniczka z Poznania.

Także wobec autora Wielkopolskiego Rowerowania Piotra Kurka, który dziś jechał po raz 40., czterdziesty (wielce jubileuszowo) w maratonie MTB Skandii i Czesława Langa. Od kwietnia 2007, od pierwszej edycji w Chodzieży, wystartowałem i ukończyłem 40. maratonów Skandii i Czesława Langa. Zjechałem całą Polskę w maratonowym wysiłku (zawsze na Mini) w najbardziej medialnym i prestiżowym cyklu maratonów MTB. Dziś jechałem, robiłem zdjęcia na trasie i po drodze pozdrawiałem mistrzów polskiego MTB.

Wakacyjna pogoda przyciągnęła do Krokowej nie tylko rowerzystów, ale również wspaniałych kolarskich fanów. Miasteczko wyścigu pełne było żywiołowo dopingujących kibiców. Wielu z nich odwiedziło strefę Pozytywnych Obrotów, gdzie każdy mógł przejechać dowolny dystans na stacjonarnym rowerze. A każdy kilometr przejechany w ramach Pozytywnych Obrotów to pakiety odblasków i szkolenia wśród dzieci na temat bezpieczeństwa na rowerze. Charytatywna akcja Skandii i Lang Team cieszy się coraz większą popularnością. - Dziś do naszej strefy przychodzą przede wszystkim kibice i goście. Sami zawodnicy nie myśleli o rozgrzewce, raczej szukali cienia przed startem. Mamy za to mnóstwo tych najmłodszych kibiców, którzy dzielnie radzą sobie na rowerach – mówił prowadzący strefę Pozytywnych Obrotów Piotr Bednarski.

Kolejna edycja Skandia Maraton Lang Team odbędzie się 19 września w Dąbrowie Górniczej. Natomiast już jutro, 5 lipca w Krokowej zostanie rozegrana czwarta w tym roku edycja Tauron Lang Team Race – cyklu szosowych wyścigów dla amatorów.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL