R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825615 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kapitalna szarża Polaka

 

Rafał Majka wygrywa na Tour de France


Triumfujący Rafał Majka. Polak wystartuje w tegorocznym 71. Tour de Pologne.

Koncert jazdy polskiego kolarza. Rafał Majka wygrał w sobotę etap na Tour de France. Polak po samotnej akcji wygrał 14. etap, z Grenoble do Risoul (177 km).

To największy sukces w karierze kolarza grupy Tinkoff-Saxo. Dzień wcześniej Rafał Majka zajął drugie miejsce i można było się spodziewać, że nie jest to jego ostatnie słowo w tegorocznej Wielkiej Pętli. - Postaram się pojechać równie agresywnie. Pierwszy podjazd będzie bardzo ciężki, ale może być przy tym znakomitym miejscem do ataku, gdy pojawi się dobry na to moment - zapowiadał Polak na swoim profilu na Facebooku.

Rzeczywiście Majka załapał się do pierwszej akcji. Polak uciekał w grupie przez około 170 km i na ostatnim podjeździe, na 9 km przed końcową kreską, zdecydował się na samotny atak. Co prawda w pogoń za Majką rzucił się Vincenzo Nibali (Astana). Jednak lider wyścigu nie dał rady i na metę wjechał o 24 sekundy za kolarzem grupy Tinkoff-Saxo.

- To moje pierwsze zwycięstwo w Tour de France w karierze. Wcześniej zawsze byłem drugi czy trzeci. Wiedziałem, że muszę zaatakować, gdyż tylko tego rodzaju atak był w stanie doprowadzić mnie do wygranej. Musiałem atakować, musiałem walczyć i zwyciężyłem - stwierdził urodzony w Zegartowicach kolarz.

To drugie w historii zwycięstwo polskiego kolarza w największym wyścigu kolarskim na świecie. W 1993 roku na 16. etapie Tour de France wygrał Zenon Jaskuła.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL