R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41602825 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sekunda decydowała o tytule

 

Mastersi ścigali się parami w Pobiedziskach


Oni wywalczyli w niedzielę w Pobiedziskach tytuły mistrzów Polski w jeździe parami. Są wśród nich Wielkopolanie: Artur Kozal i Łukasz Rakoczy, Artur Spławski i Tadeusz Jasionek, Marta Gogolewska i Lech Ergang.
Fot. archiwum Artura Kozala

W niedzielę polscy mastersi szosowi oraz amatorzy cyklosportu rozgrywali w Pobiedziskach swe Mistrzostwa Polski w jeździe parami. W niektórych kategoriach zwyciężali zdecydowani faworyci, w dwóch o tytule decydowała jedna sekunda.

Pewniakami do tytułu byli ubiegłoroczni mistrzowie Polski w jeździe parami - Łukasz Rakoczy z Poznania i Artur Kozal z Mosiny (M30). W sobotę obaj świetnie pojechali indywidualnie na czas na dystansie 17 kilometrów, zajmując miejsca pierwsze i trzecie w klasyfikacji open.

W niedzielę obaj mieli do pokonania ten sam dystans. Pokonali go w czasie 23 minut i wyprzedzili o pięć sekund parę Emil Potręć i Piotr Sugier. Na trzecim miejscu uplasowała się dwójka Artur Gacek i Paweł Gnitecki - z czasem gorszym od zwycięzców o 29 sekund.


Artur Kozal i Łukasz Rakoczy mistrzami Polski w jeździe parami (kategoria M30). Pobiedziska, 31 maja 2015. Z lewej Sebastian Rubin - szef Komisji Masters PZKol, z prawej Jerzy Placek - sędzia główny imprezy.
Fot. archiwum Artura Kozala

Łukasz Rakoczy i Artur Kozal uzyskali najlepszy czas dnia. Świetnie pojechała także dwójka Robert Duda i Tomasz Majewski, wygrywając z czasem 23:06 min. kategorię M40B.

W niedzielę bardzo się radowali po wspólnej jeździe Artur Spławski z Bogdanowa i Tomasz Jasionek z Przytocznej (kategoria M50B), którzy uzyskali czas 24:49 min. i o sekundę wyprzedzili dwójkę Mirosław Mazurowski i Robert Malinowski.

Historia z sekundową różnicą miała także miejsce w kategorii M50A, w której Lech Ergang z Poznania i jego partner Robert Krawczyk (24:28 min.) wygrali z parą Dariusz Leduchowski/ Paweł Chałaśkiewicz (24:29).

W kategorii cyklosport kobiet triumfowała para Karolina Zielińska/ Marta Gogolewska w czasie 29:45 min.


FTI RACING TEAM PRO w pełnym składzie: od lewej Łukasz Rakoczy, Tomasz Minta, Artur Kozal i Robert Żmudzin. Patrząc na to foto, można powiedzieć: jest się z kim ścigać podczas "czwartków kolarskich" na torze samochodowym "Poznań". Najbliższy już w czwartek 4 czerwca 2015.
Fot. archiwum Artura Kozala

W pozostałych kategoriach mistrzami Polski masters i cyklosportu w jeździe parami zostali: cyklosport - Mariusz Olesek i Wojciech Podobiński (23:18 min.), M40A - Marek Procajło i Grzegorz Tomasiak (23:34 min.), M60A - Cezary Pyzikowski i Zdzisław Krawiec (25:01), M60B - Ryszard Rawski i Zbigniew Szczęsny (26:03 min.), M70A - Edmund Grabowski i Ksawery Leszczyński (26:29 min.), M70B - Józef Misiak i Jerzy Popiołek (29:50). Wśród 80-latków triumfowała dwójka Jerzy Drewnik i Jerzy Leśniak, ich czas - 37:39 min.

Dwudniowe zmagania zawodników cyklosportu i mastersów o tytuły mistrzów Polski w jeździe indywidualnej i parami na czas zorganizowało Poznańskie Towarzystwo Cyklistów we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach.

                                                           Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL