R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878258 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Szosowcy nie zjeżdżają
z toru samochodowego Poznań

 

27 imprez od kwietnia do września 


Jacek Jaśkowiak ogłasza na torze samochodowym "Poznań", że czwartki kolarskie w tym miejscu będą kontynuowane. 5 kwietnia 2024. 
Fot. Piotr Kurek 
 
– Szosowcy nie znikną z toru samochodowego "Poznań", Czwartki Kolarskie będą kontynuowane - poinformował dziś o tym w trakcie briefingu prasowego w tym właśnie miejscu prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. W przyszłym tygodniu, 11 kwietnia, odbędzie się pierwsza impreza w tym cyklu w sezonie 2024, który potrwa do końca września. Będzie ich aż 27. 
 
Kilka tygodni temu środowisko kolarskie obiegła i zasmuciła  informacja o zawieszeniu przeprowadzania tej imprezy. Jej wieloletnia renoma sprawiła jednak, że wiele osób zaangażowało się w utrzymanie organizacji tego wydarzenia. Miasto Poznań, Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, Wielkopolski Związek Kolarski i Automobilklub Wielkopolski to instytucje, których szczególne zaangażowanie sprawiło, że kolarze nadal będą się ścigać na torze samochodowym  "Poznań." Oprócz Kolarskich Czwartków rozgrywane będą także wtorkowe czasówki. Z myślą o najmłodszych stworzona zostanie także Akademia Młodego Kolarza, która rozgrywana będzie dzięki wsparciu firmy Pho3nix. Bogaty w imprezy kolarskie będzie też weekend majowy – wtedy to odbędzie się Wyścig Szosowy o Puchar Prezesa Automobilklubu, Mistrzostwa Wielkopolski Szkółek Kolarskich oraz Mały Wyścig Pokoju. Na zakończenie sezonu, 25 września,  zaplanowany jest także Memoriał Romualda Szaja.
 

Andrzej Kaczmarek (w środku), były kolarz szosowy, trzykrotmy uczestnik Wyścigu Pokoju, był w piątek 5 kwietnia 2024 na torze "Poznań". Na zdjęciu z Marią i Tadeuszem Matuszkami - znanymi w całym kraju turystami rowerowymi. 
Fot. Piotr Kurek 
 
Zorganizowanie cyklu imprez kolarskich nie byłoby możliwe do przeprowadzenia bez zaangażowania gospodarzy obiektu - Automobilklubu Wielkopolski z prezesem Bartoszem Bielińskim na czele. Dobra współpraca świadczy o tym, że na tym obiekcie bez większych problemów mogą być organizowane zarówno liczne imprezy sportów motorowych, jak i cykliczne wydarzenia kolarskie.
 
Dziś na torze samochodowym "Poznań" pojawili się licznie ludzie kolarstwa, by usłyszeć o tym, że w tym roku w tym miejscu odbędzie się aż dwadzieścia siedem imprez. Na początek, w kwietniu, będą trzy: dwa czwartki kolarskie (11 i 25) oraz jedna wtorkowa czasówka (16). Ciężar organizacji tych imprez spada na Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, które wspierać będzie miasto Poznań, Wielkopolski Zwiążek Kolarski oraz sponsorzy - firmy Elmar i Merx Polska oraz Browar Fortuna z Miłosławia, także fundacja Pho3nix. 
 
 
Dziś padły nie tylko słowa o kontynuacji wydarzeń szosowych na torze "Poznań", ale odbyła się pierwsza w tym roku jazda. Niezwykła, z udziałem dawnych mistrzów szosy, obecnych championów, turystów rowerowych. Nie było ścigania, szybkiej jazdy na końcową kreskę, tylko szlachetna demonstracja, że to miejsce było, jest i będzie nadal ważne, żeby nie powiedzieć kultowe dla pasjonatów dwóch kółek. 
 
Ryszard Pawlak, Andrzej Kaczmarek, Kazimierz Gogolewski, Henryk Nowak, Marek Szymański, Tadeusz Kubiak - ludzie tworzący przez dziesięciolecia historię wielkopolskiego kolarstwa - byli dziś na torze "Poznań". Nie zabrakło turystów rowerowych, którzy objechali Polskę i  kawał Europy: Maria i Tadeusz Matuszkowie z Kiekrza, Ireneusz i Alina Rutkowscy ze Skórzewa też dzielnie pedałowali po torze. W nowych strojach zjawiła się ekipa FTI Strefa Kolarza: był jej szef Artur Kozal, Sławomir Urbański, Miron Kłosiński i Jędrzej Voelkel (wnuk słynnego czlowieka biznesu Piotra Voelkela). Pedałował też jeden z ważnych uczestników minionych imprez Marcin Karbowy, pojawili się młodzi kolarze KTK z Kalisza. 
 
Było kilka rund jazdy. Świeciło słońce, dmuchał wiatr. Panowała atmosfera optymizmu i radości, że szlachetna idea rywalizacji  kolarskiej w tym miejscu będzie trwała nadal. 
 
                        Piotr Kurek 
 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL