R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824901 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Złoci Wielkopolanie w Wysowej-Zdroju

 

Mateusz Taciak i Jan Łamaszewski
mistrzami Polski w górskiej jeździe po szosie

Mateusz Taciak - mistrzem Polski elity w szosoej jeździe po górach.
Fot. Voster Uniwheels Team

Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, w Wysowej-Zdroju odbywały się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. W wyścigu elity mężczyzn triumfował Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice), natomiast rywalizację juniorów w pięknym stylu wygrał Jan Łamaszewski (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik). Jakby tego było mało, Nikol Płosaj (też z kórnickiego klubu) wywalczyła brązowe medale w wyścigu elity kobiet i U23.

Tradycyjnie już w ostatni weekend sierpnia rozgrywane były Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Podobnie jak przed rokiem, także i tym razem odbywały się one w Wysowej-Zdroju. W sobotę odbyły się wszystkie wyścigi męskich kategorii - elity+orlików, juniorów oraz juniorów młodszych. W niedzielę natomiast rywalizowały panie i to w kilku kategoriach wiekowych.

Jako pierwsi na trasę ruszyli przedstawiciele elity, którzy startowali w wyścigu open z młodzieżowcami. Do pokonania mieli 150 kilometrów, a w szranki stanęło w sumie 82 kolarzy, choć do mety dotarło zaledwie 29. O zwycięstwie zadecydowała walka pomiędzy trzema uciekającymi zawodnikami, spośród których najlepszy okazał się ten najbardziej doświadczony - Mateusz Taciak z CCC Sprandi Polkowice. Tuż za nim metę przekroczyli Adam Stachowiak z Voster Uniwheels oraz Emanuel Piaskowy z Team Hurom, zgarniając pozostałe dwa medale. Wśród orlików złoto wywalczył Piotr Konwa z TC Chrobry Scott Głogów, pokonując Kamila Małeckiego z CCC i Stanisława Aniołkowskiego z Huromu.


Jan Łamaszewski (rocznik 1999) pokazał klasę kolarza i charakter w Wysowej-Zdroju.
Fot. Dariusz Krzywański

Wyścig juniorów na dystansie 100 kilometrów w fantastycznym stylu wygrał Jan Łamaszewski (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik), który w solowym ataku po złoto jechał ponad 70 kilometrów. Ten niesamowity wyczyn zawodnika z rocznika 1999, często startującego na torze samochodowym "Poznań", zakończył się sukcesem, gdyż na metę dotarł blisko pół minuty przed grupą pościgową, którą przyprowadził Mikołaj Konieczny z Lipna (KKS Gostyń). Trzecie miejsce zajął Dawid Burczak (Warmia Biskupiec).

Do wyścigu elity i orliczek przystąpiły w sumie 22 zawodniczki, które rywalizowały na dystansie 100 kilometrów. Przez większość czasu na prowadzeniu utrzymywały się Ewelina Szybiak i Aurela Nerlo (obie z MAT Atom Deweloper), uzyskując ponad 4 minuty przewagi nad resztą stawki. Z czasem tempa jazdy nie wytrzymała Szybiak, pozostawiając na prowadzeniu koleżankę z drużyny. Nerlo nie oddała prowadzenia do samego końca, na solo docierając do mety i zdobywając dwa złote medale - zarówno w wyścigu open, jak i w kategorii U23. Ponad 2 minuty póżniej finiszowała Marta Lach (także MAT Atom), zdobywając podwójne srebro, a na najniższych stopniach obu podiów stanęła Nikol Płosaj (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik).

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL