Jestes 41031981 gosciem na naszej stronie
Pięknie pojechały po srebrny medal

Katarzyna Pawłowska, Nikol Płosaj, Daria Pikulik
i Justyna Kaczkowska wicemistrzyniami Europy

Polska drużyna kolarek torowych z Katarzyną Pawłowską pochodzącą z Przygodzic koło Ostrowa Wlkp. oraz Nikol Płosaj z UKS Mróz Jedynki Kórnik dotarły do finału wyścigu drużynowego na 4 km na dochodzenie podczas mistrzostw Europy we Francji. Dopiero tu przegrały z Włoszkami.

W Saint-Quentin-en-Yvelines polskie kolarki ścigały się w finale w składzie: Justyna Kaczkowska, Katarzyna Pawłowska, Nikol Płosaj i Daria Pikulik. W finale Polki uzyskały czas 4.27,845. Niecałe trzy godziny wcześniej w pierwszej rundzie pojechały szybciej, ustanawiając rekord kraju - 4.26,119.

Polki przegrały w finale z zespołem włoskim. Do finału nasze kolarki awansowały po zwycięstwie nad utytułowaną ekipą Wielkiej Brytanii (w tym wyścigu zamiast Katarzyny Pawłowskiej jechała Łucja Pietrzak z Koźminka). Włoszki uzyskały czas 4.22,314.

To już trzeci medal Katarzyny Pawłowskiej w torowym wyścigu drużynowym kobiet podczas Mistrzostw Europy. Wszystkie dotąd były srebrne - w 2011 roku w Apeldoorn w Holandii, w 2012 roku w Poniewieżu na Litwie oraz teraz w Saint-Quentin-en-Yvelines pod Paryżem.

Katarzyna Pawłowska - reprezentująca teraz grupę Boels Dolmans zawodniczka z Wielkopolski - miała także złoty medal mistrzostw Europy, ale w wyścigu punktowym. Zdobyła go w zeszłym roku w Grenchen w Szwajcarii. Jest także trzykrotną mistrzynią świata - dwukrotnie w scratchu (2012, 2013) i raz w wyścigu punktowym (w tym roku w Londynie).

I jakby tego było mało, nasi sprinterzy w składzie Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński i Bartosz Rudyk zostali w czwartek mistrzami Europy, pokonując w finale ekipę Wielkiej Brytanii. Dzień wcześniej, w środę, Adrian Tekliński wywalczył srebrny medal w scratchu.