R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41573039 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W Lesznie kochają rowery

 

Gala w Przybyszewie na ponad 200 osób 


Trzy najlepsze drużyny klasyfikacji generalnej na dystansie Mega oraz organizatorzy gali rowerowej w Przybyszewie. 24 listopada 2017.
Fot. Piotr Kurek

W piątek przed wieczorem ponad 200 osób spotkało się w Przybyszewie, by uczestniczyć w gali Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Było uroczyście, z nagrodami, stawaniem na podium, wspólnymi zdjęciami, wspominaniem kolarskich zdarzeń roku 2017.

Dziewięć imprez zorganizowali w tym roku w Lesznie oraz w okolicy entuzjaści dwóch kółek z tego regionu Wielkopolski. Złożyły się nań trzy wyścigi szosowe i sześć maratonów MTB. Wczoraj nadszedł czas podsumowania.


Ponad 200 osób uczestniczyło w piątek w gali Leszczyńskiej Ligi Rowerowej.
Fot. Piotr Kurek

Do Przybyszewa przybyło ponad 200 osób, z których większość rywalizowała na trasach maratonów na rowerach górskich. Niektórzy wzięli udział we wszystkich dziewięciu zawodach. W klasyfikacji generalnej Leszczyńskiej Ligi Rowerowej 2017 na dystansie Mega wśród pań triumfowała Renata Głód (Strefasportu.pl MW Invest), natomiast najlepszym mężczyzną okazał się Adam Adamkiewicz (REAL 64-sto).

Drużynowo na dłuższym dystansie zwyciężył team REAL 64-sto przed LKK Teamem i ekipą Strefasportu.pl MV Invest. Na krótszym trzy pierwsze drużyny to: 1. REAL 64-sto, 2. Metabo Toa Bike i 3. Kross Euro-Rower.pl.


Kolarze z Lipna, z lewej junior Mikołaj Konieczny - reprezentant Polski w kolarstwie szosowym.
Fot. Piotr Kurek

Podczas gali przedstawiono kalendarz Leszczyńskiej Ligi Rowerowej na rok 2018. 

25 marca - Trzebania (MTB)
15 kwietnia - Rydzyna (MTB)
12 maja - Smyczyna (MTB)
20 maja - Nowy Belęcin (szosa)
3 czerwca - Leszno (szosa)
17 czerwca - Włoszakowice (MTB)
1 lipca - Krzywiń (MTB)
12 sierpnia - Góra (MTB)
26 sierpnia - Przybyszewo (MTB)
16 września - Jeziorki (MTB)
11 listopada - Osieczna (szosa)


Robert Syc i Grzegorz Brzechwa.
Fot. Piotr Kurek

– Jestem wielce dumny, że z przed laty z mojej inicjatywy przed laty zrodzil się pomysł Leszczyńskiej Ligi Rowerowej - mówił w piątek Grzegorz Brzechwa, rówieśnik Czesława Langa, Jana Jankiewicza, Krzysztofa Sujki, Henryka Charuckiego i Tomasza Jarońskiego (komentatora kolarstwa w Eurosporcie). – Coraz więcej ludzi startuje w naszych zawodach, Leszno ma kilka amatorskich teamów kolarskich, więc jest się z czego radować - podkreślał trener Pawła i Mariusza Bartkowiaków, kolarzy z Leszna, którzy swe sukcesy odnosili w latach 80-tych XX wieku.  

                                       Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL