R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572841 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kamila Wójcikiewicz mistrzynią świata

 
Kolarka z Poznania triumfuje w Sarajewie
 

Kamila Wójcikiewicz mistrzynią świata amatorów. Sarajewo, 10 października 2021.
Fot. Robert Płotkowiak
 
Kamilia Wójcikiewicz mistrzynią świata w kolarstwie szosowym amatorów. Tytuł swój wywalczyła dziś w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina) w imprezie zorganizowanej pod auspicjami UCI. – Cieszę się niezmiernie, to przepiękne zwieńczenie sezonu 2021, w którym wygrałem kilka ważnych wyścigów - powiedziała mi w krótkiej rozmowie telefonicznej poznanianka, zawodniczka Agrochest Teamu.
 
– Startowałyśmy, kilkadziesiąt kobiet, o godzinie 10.15. Do pokonania był dystans około 100 kilometrów, skrócony przez organizatorów z uwagi na warunki pogodowe. Było bardzo zimno, deszczowo. Wielkość przewyższeń na trasie wyniosła 2800 metrów. Meta usytuowana była na wysokości 1580 metrów. Było naprawdę co robić. Po 40 kilometrze drogi na czele zostałam ja i dwie Słowenki. I tak dojechałyśmy na metę. Byłam od nich szybsza na finiszu - relacjonuje przebieg niełatwej rywalizacji 30-letnia poznanianka.
 
– Rozpiera mnie ogromna radość. Nie dość, że zwyciężyłam w kategorii 19-34, to także przyjechałam jako pierwsza open. To piękne podsumowanie tegorocznego sezonu, w którym wygrałam Tour de Pologne Amatorów w Arłamowie, UCI Grand Fondo Bitwa Warszawska i powtórzyłam sukces sprzed roku na Podhalu (Nowy Targ Road Challenge 2021) - podkreśla.
 
Pani Kamila 16 lutego tego roku ukończyła 30 lat. Ściga się na rowerach od 2012 roku, na szosie piąty sezon. Ten rok jest dlań wyjątkowy, gdyż sukces goni sukces. Pochodzi z Bieszczad, jest absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
 
Regularnie ściga się na torze samochodowym "Poznań" i nie zabraknie jej w najbliższą środę podczas ostatniej edycji czwartków kolarskich 2021.
 
                                            Piotr Kurek
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL