R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900546 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Ostatnia droga Darka Pytlaka

 

Godne pożegnanie znanego oborniczanina


Fani kolarstwa z Obornik pożegnali dziś Darka Pytlaka.
Fot. Piotr Kurek

 
Dziś w Obornikach odbył się pogrzeb Dariusza Pytlaka. Znanego w całym kraju mieszkańca tego miasta, które rozsławiał je swą aktywnością. Jako kolarz i jako organizator imprez sportowych. W ostatniej drodze towarzyszyli mu najbliżsi, przyjaciele, ludzie władzy oraz koledzy z szosowych wyścigów i tras.
 
Miał 57 lat i wiele jeszcze planów na przyszłość. Dramatyczny upadek na rowerze 16 września w podrzeszowskim Tyczynie, podczas treningowej jazdy, miał przykre konsekwencje. Dziesięć dni później dotarła do nas wiadomość, że Darek nie żyje!
 
Dziś Oborniki pożegnały swego wybitnego syna. Pięknie o Nim mówiła Pani Starosta Zofia Kotecka, także ciepłych słów nie szczędził burmistrz miasta Tomasz Szrama. Jego koledzy, kolarze amatorzy, godnie odprowadzili go z rowerami na miejsce wiecznego spoczynku.
 
Na cmentarzu parafialnym nie zabrakło ludzi kolarstwa: Ani Harkowskiej, pięciokrotnej medalistki igrzysk paraolimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro, Mariana Kowalskiego, Artura Spławskiego, Jerzego Drzewieckiego, Romualda Szaja, Krzysztofa Kozaneckiego.
 
                                                  Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL