R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900490 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Gracjan Szeląg gwiazdą
Tarnovii Tarnowo Podgórne

 

Podsumowanie sezonu kolarskiego 2013 


Oni tworzą kolarską siłę Tarnovii Tarnowo Podgórne. Tarnowo Podgórne, 1 grudnia 2013.
 

Ma 18 lat, jest szosowcem, w tym roku zanotował spektakularne sukcesy. Gracjan Szeląg pochodzi z Dobrzycy, od 2009 reprezentuje barwy Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne i we wrześniu podczas szosowych Mistrzostw Świata we Florencji okazał się najlepszym ze wszystkich Polaków: był dwunasty w wyścigu ze startu wspólnego wśród juniorów.

Młodemu Wielkopolaninowi do zwycięzcy Mathieu van der Poela z Holandii zabrakło niewiele - raptem trzy sekundy. Gracjan Szeląg swój start we Włoszech ocenił bardzo dobrze. Pojechał na sto procent swych możliwości, przyjechał w pierwszej grupie z największymi faworytami i był z tego niezmiernie zadowolony.

Wcześniej w tym roku, w sierpniu, w Jagniątkowie podczas Górskich Szosowych Mistrzostw Polski sięgnął po tytuł mistrza Polski juniorów, co otworzyło mu drogę do startu we Florencji.

Dwunaste miejsce we Włoszech, tytuł mistrza Polski, kilka innych medali Mistrzostw Polski (srebrny w jeździe dwójkami, brązowy w jeździe drużynowej, srebrny Mistrzostw Polski LZS w wyścigu ze startu wspólnego) - to dalece nie wszystkie sukcesy młodego kolarza z Wielkopolski, który ma talent do jazdy po górach. Ścigal się także w tym roku z sukcesami we Francji.

W niedzielne popołudnie Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne sumował sezon 2013. Powodów do dumy i satysfakcji było aż nadto, gdyż zdolnej młodzieży nie brakuje w tym klubie.

Gracjan Szeląg, Dominika Borkowska (dwa złote medale MP do lat 23 na torze - 500 metrów i sprint indywidualny, srebrny w keirinie, czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy w Portugalii w sprincie olimpijskim), Borys Korczyński (cztery medale MP juniorów na torze - w tym po jednym złotym i srebrnym oraz udział w drużynie narodowej w ME juniorów na torze), Julita Jagodzińska (cztery medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży), Wojciech Sykała (dwa medale MP do lat 23 na torze), Jakub Hercog (dwa medale MP do lat 23 na torze), Wojciech Wilgus (dwa medale MP w wyścigu górskim juniórow i jeździe drużynowej na czas na szosie), Marcin Karbowy (złoty medal MP juniorów na torze), Jagoda Garczarek (dwa medale MP juniorów na torze), Adam Kordus (brązowy medal MP do lat 23 na torze), Kacper Kistowski (brązowy medal MP na torze do lat 23), Maciej Moczyński (brązowy medal MP na torze do lat 23), Szymon Zygarłowski (brązowy medal MP juniorów na szosie w jeździe drużynowej) - to juniorki, juniorzy i młodzieżowcy, którzy swymi wynikami gruntowali pozycję Tarnovii Tarnowo Podgórne na kolarskiej mapie Polski.

Rośnie także zdolne pokolenie młodziczek i młodzików: Krystian Ruta, Jakub Śmieszek, Norbert Śmieszek, Kamil Kowalczyk i Zuzanna Garczarek.

Klub kolarski z Tarnowa Podgórnego liczy 26 zawodniczek i zawodników, w tym także jednego mastersa i sponsora zarazem Krzysztofa Kozaneckiego (startował w tegorocznym Tour de Pologne Amatorów). Zawodniczki i zawodnicy zwyciężali w tym sezonie 35. razy, stawali zaś na podium aż 75. razy.

Trenują ich Zbigniew Szymański, Piotr Broński i Konrad Błaszczyk, zaś klubem zawiaduje Grzegorz Wasielewski a mocno wspiera Bernard Broński (dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym).

Tych sukcesów nie byłoby bez wsparcia miejscowej władzy (Urząd Gminy Tarnowo Podgórne), tutejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji, struktur LZS, Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego, firm Alter S.A., Postal Steel Group, SesamiSport, Fiat Auto-Centrum S.A, Garchem, Schattdecor i PZU S.A.

O tym wszystkim mówiono w niedzielę przez kilka godzin podczas uroczystego podsumowania sezonu kolarskiego 2013, w którym to spotkaniu uczestniczyli także, poza szefami KK Tarnovii, wójt gminy Tadeusz Czajka, poseł Tadeusz Tomaszewski i prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego Lucjusz Wasielewski.

                                                                                     Piotr Kurek  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL