Jestes 41032682 gosciem na naszej stronie
Adrian Kurek mistrzem Polski!

Krajowy championat w kolarstwie szosowym

Marek Rutkiewicz, Adrian Kurek i Emanuel Piaskowy - trzej najlepsi szosowcy krajowego championatu elity w Gdyni. 25 czerwca 2017.

Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) wywalczył dziś tytuł mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego podczas krajowego championatu w kolarstwie szosowym. Kolarze rozpoczynali jazdę o poranku w Gdyni i kończyli ją na tamtejszym Skwerze Kościuszki, po pokonaniu 261 kilometrów.

Trzeba być mocarzem, by dystans 261 kilometrów przejechać ze średnią prędkością 40,884 km na godzinę. Tak uczynił to dziś Adrian Kurek - zawodnik CCC Sprandi Polkowice. Po swój sukces pedałował zawzięcie i z nadzieją 6 godzin 23 minuty i 2 sekundy.

Następny na mecie Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji) pojawił się po zawodniku z Grudziądza dwanaście sekund później, trzeci Emanuel Piaskowy (Hurom Team) - 14 sekund po zwycięzcy.

Wystartowało 72 (siedemdziesięciu dwóch) zawodników. Na finiszowej kresce zameldowało się zaledwie 26 kolarzy. Większość przegrała z długim dystansem. Wszyscy, którzy dojechali na Skwer Kościuszki w Gdyni, zasługują na pochwałę.

Adrian Kurek dla Wielkopolskiego Rowerowania:

– To mój dzień życia. Wygrałem, zostałem mistrzem Polski. To ogromne szczęście, ogromne emocje na mecie. Dziś płakałem ze szczęścia. Warto żyć dla takich chwil. Uprawiam kolarstwo od 1999 roku, od dziesiątego roku życia, ale dziś przechodzę do historii. Jako mistrz Polski.

– Jestem dumny z tego, że udało mi się pojechać dobrze taktycznie ten wyścig. Wygrałem, mam koszulkę mistrza Polski i mam świadomość, że nazwisko Kurek nabiera swej mocy (to nie tylko Bartosz - siatkarz i pan - dziennikarz).

Jutro, 26 czerwca, na stronie Wielkopolskie Rowerowanie zapis rozmowy dwóch Kurków - Adriana i Piotra. Zachęcam do lektury!