R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824647 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Andrzej Kaiser i Kamila Wójcikiewicz
najszybsi na najdłuższej trasie

 

Słoneczny DT4YOU MTB Maraton Oborniki


Andrzej Kaiser melduje się na linii mety, za nim Arek Petka (z lewej) i Bartłomiej Oleszczuk. Oborniki, 28 kwietnia 2018.
Fot. Seven Perceptus Team

Andrzej Kaiser i Kamila Wójcikiewicz triumfowali dziś w DT4YOU MTB Oborniki na dystansie Mega - 67 kilometrów. Bytowianin okazał się najszybszy z trójki zawodników na finiszu, natomiast poznanianka solo wjechała na metę. W imprezie uczestniczyło ponad 800 osób. Miała ona wielce słoneczny charakter dla wszystkich startujących.

Jako pierwsi na trasę ruszyli mężczyzni i kilka pań z dystansu Mega. Na starcie zjawili się znani zawodnicy: Andrzej Kaiser, Bartłomiej Oleszczuk, Hubert Semczuk, Arek Petka, Przemysław Rozwalka, Tomasz Repiński i Piotr Rzeszutek.

– Przez pierwsze kilkanaście kilometrów pedałowało nas dziesięciu - mówił za linią mety Hubert Semczuk, 22-latek z Wyrzyska, zawodnik ekipy Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link. – Odjechałem reszcie około 14 kilometra i przez następne dwadzieścia w samotności pędziłem do przodu. Ale dociągnęli do mnie. Będę szczery, ta samotna próba odskoku kosztowała mnie utratą sił i na ostatnim kilometrze nie miałem już dość energii, by zwyciężyć - podkreślił trzeci zawodnik ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w maratonie MTB w kategorii U23.


Szczepan Paszek (z lewej) i Michał Górniak - dwaj najlepsi zawodnicy na trasie Mini.
Fot. Piotr Kurek 
 
Triumfował w ładnym stylu Andrzej Kaiser z Bytowa (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), który na ostatnich metrach wyprzedził o kilka sekund Bartłomieja Oleszczuka z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link) i Arka Petkę (Lew Lębork).

Miejsca w pierwszej dziesiątce kolejno zajęli: 4. Hubert Semczuk, 5. Tomasz Repiński z Kościerzyny (ASE Trek Gdynia), 6. Piotr Rzeszutek z Sierakowic (Lew Lębork), 7. Przemysław Rozwalka z Goniembic pod Lesznem (Strefasportu.pl MW Invest), 8. Radosław Kozal z Krotoszyna (FTI Racing Team), 9. Paweł Grześkowiak z Krzyża Wielkopolskiego (Thule Team) i 10. Paweł Światlak z Sulechowa (Seven Perceptus Team).


Szwajcarzy z firmy DT Swiss też startowali w obornickim maratonie MTB.
Właściciel firmy DT Swiss Frank Boeckmann (drugi z prawej).  
Fot. Piotr Kurek

– Zaskoczyły mnie warunki pogodowe, ten gwałtowny przypływa ciepła i gorąca - powiedział tuż za linią mety Andrzej Kaiser ("Kaszubski Wilk"). – O mojej wygranej zadecydowalo doświadczenie, dobre przygotowanie i silne nerwy. Cieszę się z tego zwycięstwa. Triumfować w gronie znacznie młodszych od siebie zawodników upewnia mnie w tym, by jeszcze startować w maratonach MTB i je wygrywać - podkreślił zawodnik, który w listopadzie tego roku ukończy 45 lat.

Wśród pań na Mega triumfowała Kamila Wójcikiewicz z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link) przed Magdaleną Hałajczak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Darią Kasztaryndą z Chodzieży (Cellfast MTB Team/Rowerplus.pl), Agnieszką Kachel z Łowynia (Marbopur Team Międzychód) i Joanną Balawajder z Nowej Soli (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).


Mama, tata i dwie córki - ta rodzina przejechała wspólnie dystans turystyczny.
Fot. Piotr Kurek

W imprezie wzięło udział ponad 800 osób. Jazdę na Mega ukończyły 62 osoby, w tym pięć kobiet. Z dystansem Mini (39 km) wadziło się 430 osób, w 40 pań: zwyciężyli w klasyfikacji open - Aleksandra Zabrocka (Baszta Bytów) i Szczepan Paszek z dolnośląskiego Bolesławca (bikestacja.pl/fitwheels).

Dziś była też okazja, by pokonać na 12 kilometrach dystans turystyczny. Jechały na nim całe rodziny - w sumie 252 osoby spragnione ducha rekreacji w ładnej okolicy. Rywalizowała także setka dzieci w wieku od 3 do 8 lat.


Trzy najlepsze panie i trzech najlepszych mężczyzn na Mega, wiceburmistrz Obornik oraz dwaj dyrektorzy Obornickiego Centrum Sportu.
Fot. Piotr Kurek

Były, jak zawsze, wartościowe nagrody (komplety kół DT Swiss), puchary. Losowano wiele nagród wśród wszystkich uczestników maratonu. W imprezie uczestniczyli Szwajcarzy - z właścicielem firmy DT Swiss Frankiem Boeckmannem (rocznik 1961), który dystans Mini pokonal w czasie 3 godzin 17 minut 43 sekund.

Była to kolejna odsłona obornickiego maratonu MTB, zorganizowanego bez zarzutu przez Obornickie Centrum Sportu i władze Obornik przy mocno sponsorskim wsparciu firmy DT4YOU. Najlepsze zawodniczki i zawodników honorowali wiceburmistrz Piotr Woszczyk oraz dyrektorzy Obornickiego Centrum Sportu - Jacek Okpisz i Piotr Kucharski.


Wiceburmistrz Obornik oraz fani rowerów z tego miasta pożegnali dziś kolegę Sławomira Jakubiaka.
Fot. Piotr Kurek

I władze miasta, i organizatorzy, i obornicka społeczność rowerowa nie zapomniała o swym zmarłym koledze Sławomirze Jakubiaku (58 lat), wielce oddanemu kolarstwu - inicjatorowi wielu imprez. Dziś był jego pogrzeb w ładnej oprawie, symboliczny przejazd pamięci kolegów i minuta ciszy wszystkich maratończyków.

                                                      Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL