R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41602813 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
15-latek ze Strzelec Krajeńskich na podium

 

Mikołaj Konieczny wygrywa już
po raz drugi czwartek kolarski


Finiszują od lewej: Bartłomiej Bacieczko, Mikołaj Konieczny, Damian Miela i Krzysztof Borkowski.
Fot. Piotr Kurek

Bartłomiej Bacieczko, 15-latek z Lubuskiego, sprawił dzisiaj olbrzymią niespodzianką. Sobie, rodzicom, dziadkowi, kibicom i obserwatorom czwartku kolarskiego na torze samochodowym "Poznań". Zawodnik LKS POM Strzelce Krajeńskie finiszował szybko, jak równy z równymi ze starszymi do siebie amatorami, i zajął trzecie miejsce w wyścigu zawodników dwóch młodszych kategorii - do lat 49. Triumfował Mikołaj Konieczny przed Damianem Mielą (obaj Strefasportu.pl MW Invest).

Ma 15 lat, drugiego września ukończy 16. Od czterech lat uprawia kolarstwo, jest zawodnikiem znanego polskiego klubu - LKS POM Strzelce Krajeńskie. Jego trenerem jest Piotr Ignaczak. Dziś przyjechał do Poznania z rodzicami: mamą Agnieszką i tatą Tomaszem oraz dziadkiem Henrykiem. Przyjechał, by wystartować w wyścigu kolarskim na torze samochodowym "Poznań".

– To mój pierwszy start w tym miejscu - mówił przejęty po zejściu z podium. Stał na nim razem ze zwycięzcą Mikołajem Koniecznym i Damianem Mielą (drugie miejsce). – Pierwszy raz i podium - kiwał głową jakby z niedowierzaniem. – Był aktywny cały czas - informowali mnie, pełni pozytywnych emocji, rodzice.


Damian Miela (od lewej), Mikołaj Konieczny i Bartlomiej Bacieczko.
Fot. Piotr Kurek

Dobrze się uczy, trenuje pilnie pod okiem klubowego trenera. I dziś dokonał czegoś niebywałego i zuchwałego: pędził na finiszu, jak równy z równymi z utytułowanymi już kolarzami, wybrał miejsce blisko barierek. Trzecie miejsce w debiucie na torze samochodowym "Poznań" to bardzo wielka sprawa dla młodego adepta dwóch kółek ze Strzelec Krajeńskich, dla jego trenera Piotra Ignaczaka i prezesa klubu Dariusza Maksymowicza.

Dziś było trzynaście rund do pokonania, czyli 53079 metrów. Na początku rywalizacji atakowali Damian Miela i Jakub Średziński, którzy przez dwa okrążenia uciekali peletonowi. Na piątym wszyscy znów pedałowali razem. Na ostatnie wszyscy pretendenci do zwycięstwa wjechali razem.

Finisz rozpoczął się już przed ostatnim zakrętem. Zwycięsko z niego wyszedł Mikołaj Konieczny z Lipna (Strefasportu pl. MW Invest) przed Damianem Mielą i 15-letnim Bartkiem Bacieczko. Czas zwycięzcy - 01:09:10 h, średnia prędkość - 46,04 km.h.

To drugie zwycięstwo w tym roku Mikołaja Koniecznego podczas czwartków kolarskich. – Dedykuję je swej nauczycielce. Pani Barbara Dopiera uczyła mnie matematyki w Gimnazjum im. Dezyderego Chłapowskiego w Lipnie. Jestem jej za to wielce wdzięczny, gdyż w liceum ogólnokształcącym nie miałem z tym przedmiotem żadnych problemów. Teraz się ścigam na szosie, ale o swej Pani Profesor pamiętam - mówi 21-latek z Lipna.

Zwycięzcy dojechali cało i bezpiecznie, czego nie można mówić o pechowcach, którzy nie dotarli do mety. Mieli upadki, ale bez poważniejszych konsekwencji. Kiedy kolarskie szlify znikną, zobaczymy ich znów na torze "Poznań".

Drugi wyścig, kobiet open i panów - 50 lat i więcej, został neutralizowany. W tym momencie liderami była czwórka kolarzy: Sławomir Chrzanowski, Franciszek Harbacewicz, Piotr Pawłowski i Artur Schaefer. Jechali zgodnie, z dość dużą przewagą nad grupą zasadniczą.

                                    Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL