R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329924 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Fantastyczny finisz Pascala Ackermanna

 

Niemiec wygrywa drugi etap 75. Tour de Pologne


Pascal Ackermann popisał się fantastycznym finiszem w Katowicach.
Fot. Szymon Gruchalski

Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) wygrał drugi etap 75. Tour de Pologne z Tarnowskich Gór do Katowic. Niemiecki sprinter umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Najszybszy z Polaków był dziś Kamil Zieliński (reprezentacja Polski), który zajął dziesiąte miejsce. W klasyfikacji generalnej najwyżej sklasyfikowany jest Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice), na ósmej pozycji.

Jak można było się spodziewać, finisz w alei Korfantego przy katowickim Spodku należał do sprinterów. Fantastyczną formą po raz drugi w tegorocznym Tour de Pologne błysnął Pascal Ackermann. Wczoraj zwyciężł na krakowskich Błoniach, dziś nie dał szans rywalom w Katowicach. Podobnie jak w Krakowie drugi finiszował Alvaro Hodeg (Quick-Step Floors), a trzecie miejsce zajął Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo).

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Ackermann umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej CARREFOUR - drugiego Hodega wyprzedza o osiem sekund. Na trzecie miejsce awansował Jenthe Biermans (Team Katusha Alpecin), który dzis wygrał wszystkie trzy lotne premie - w Piekarach Śląskich, Bytomiu i Siemianowicach Śląskich i został nowym liderem klasyfikacji najaktywniejszy zawodnik LOTTO. Najlepszym sprinterem HYUNDAI pozostaje Ackermann, a najlepszym góralem TAURON Michał Paluta, do którego należy także premia LOTOS dla najwyżej sklasyfikowanego Polaka.

Biało-czerwoni byli bardzo aktywni na drugim etapie. W pięcioosobowej ucieczce znaleźli się Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice) oraz Adam Stachowiak (Reprezentacja Polski). Byli w niej także Jan Bakelants (Ag2r La Mondiale), Jenthe Biermans oraz Evgeny Shalunov (Gazprom RusVelo). Ucieczka osiągnęła dwie i pół minuty przewagi, ale na mniej więcej dziesięć kilometrów przed metą została zlikwidowana. Peleton z kolarzami grupy lidera Bora-Hansgrohe okazał się zbyt szybki. Na finiszu samotnych szarż próbowali Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), a także Maciej Paterski i Kamil Zieliński (reprezentacja Polski), ale na koniec najszybszy okazał się Ackermann.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL