R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867620 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Winfried Mitkowski nie żyje!

 

Odszedł zasłużony człowiek kolarstwa


Trener Winfried Mitowski podczas zawodów przełajowych w Złotowie, 2 grudnia 2018.
Fot. Sebastian Gąsiewicz

Winfried Mitkowski nie żyje! Zasłużony człowiek kolarstwa zmarł w niedzielę 6 grudnia 2020. Mieszkaniec Złotowa miał 81 lat.


Był z kolarstwem związany praktycznie całe życie. – Miał szesnaście lat, był rok 1955, gdy jako zawodnik zaczynał przygodę z tym sportem - mówi serdecznie o Ojcu Natalia Mitkowska-Równiak. – Ścigał się do trzydziestego roku życia, czyli do roku 1969. Wówczas to został trenerem w Złotowie, w tutejszym LZS-ie, który w roku 1985 zmienił nazwę na LKS Drogowiec Złotów.

Był nim przez dziesięciolecia, aż do roku 2018. Był dobrym trenerem i człowiekiem dla swych podopiecznych. Szukał na Ziemi Złotowskiej chętnych do uprawniania kolarstwa i wprowadzał ich w tajniki tego sportu. Przez jego szkoleniowo-wychowacze ręce przewinęły się dziesiątki chłopców i dziewcząt. Także z innych klubów Wielkopolski, gdyż były lata, gdy był koordynatorem na szczeblu wojewódzkim.

Urodził się 25 listopada 1939 w Berlinie, w trzecim miesiącu II wojny światowej. Całe swe dorosłe życie spędził w Złotowie. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci Ziemi Złotowskiej, ojcem czterech synów i córki Natalii. Jakby nie liczyć, uczył innych kolarstwa przez prawie 50 lat. Za życia zbudował swą legendę i nazwisko.

Natalia Mitkowska-Równiak jest dziś trenerem kolarstwa w klubie sportowym, którego wielkość budował ojciec. Uczył jej kolarstwa od jedenastego roku życia przez dwanaście lat. Od roku 2018 w pełni wzięła na siebie szkoleniowe obowiązki w Drogowcu Złotów, przejmując po Ojcu miłość do pięknego i trudnego sportu.

                               PIotr Kurek

W czwartek 10 grudnia 2020 o godzinie 14.00 odbędzie się msza święta w Kościele pod wezwaniem Apostołów Piotra i Pawła w Złotowie w intencji Winfrieda Mitkowskiego, po mszy pochówek na Cmentarzu Komunalnym w Złotowie.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL