R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688889 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Artur Małkowski znów najlepszy

 

Grudniowa odsłona przełajów nad Maltą


Marek Witkiewicz w akcji.
Fot. Piotr Kurek

Aż 38 osób zechciało dziś pojawić się nad poznańską Maltą, by rywalizować w grudniowej odsłonie wyścigów przełajowych PTC Malta Tour. Poza Wielkopolanami startowali także fani rowerów z innych rejonów Polski, w tym czterech z Bydgoszczy. Najlepszym zawodnikiem okazał się Artur Małkowski z Kobylnicy (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), który już po raz trzeci z rzędu wygrał zawody tego cyklu.

O poranku temperatura oscylowała wokół zera, ziemię przykryły delikatnie płatki śniegu. Tu i ówdzie ziemia była zmrożona i zalodzona. Wydawać się zatem mogło, że w takich warunkach wystartuje niewiele pań i panów.


Ostatnie chwile przed startem.
Fot. Piotr Kurek

Trzydzieści osiem osób (w tym trzy panie) zdecydowało się jednak na jazdę w takich okolicznościach. Po sygnale sędziego ruszył najszybciej Kuba Antkowiak z Wrześni (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), ale po pokonaniu kilkuset metrów na prowadzenie wyszedł Artur Małkowski z Kobylnicy (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Za nim jak cień jechał Maciej Kycler z Poznania (Med Bike Team), na trzeciej pozycji Jarosław Prościński z Bydgoszczy.

Zawodnicy mieli dziś do pokonania dziewięć rund. Do połowy dystansu Maciej Kycler (20 lat) jechał w niewielkiej odległości za Arturem Małkowskim (1999). Na ostatnich czterech okrążeniach 19-latek z Kobylnicy przyspieszył, zwiększył przewagę nad rywalem i pewnie triumfował. To już trzecia jego wygrana, po tych z października i listopada tego roku.


Dobra wiara z Bydgoszczy nad poznańską Maltą.
Fot. Piotr Kurek

Drugi na mecie był Maciej Kycler, trzeci - Jarosław Prościński, czwarty - Marek Witkiewicz. Ten ostatni w pierwszej fazie wyścigu jechał w okolicy 6. miejsca, za Arturem Spławskim, ale w końcówce pedałował z niesłychaną determinacją i zdołał wyprzedzić młodszego i bardziej utytułowanego od siebie kolegę.

Rywalizację pań wygrała Magdalena Kruk z Leszna (Strefasportu.pl) przed studentkami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: Adrianną Owczarek (2. miejsce) i Beatą Szczepaniak (3. miejsce).

PTC Malta Tour - 16 grudnia 2018

Cyklosport
1. Artur Małkowski
2. Maciej Kycler
3. Krystian Kruk

Amatorzy
1. Mikołaj Chocieszyński
2. Przemysław Jurczak
3. Marcin Łuczak

M30
1. Filip Kaczanowski
2. Paweł John
3. Mateusz Milanowski

M40
1. Jarosław Prościński
2. Maciej Jakubowski
3. Krzysztof Dąbkowski

M50
1. Artur Spławski
2. Sebastian Śledzik
3. Waldemar Deleżyński

M60
1. Marek Witkiewicz
2. Grzegorz Napierała
3. Ryszard Bróździński

M70
1. Aleksander Dehmel
2. Tadeusz Kubiak

Najlepszych zawodników i także panie honorował medalami prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Wojciech Pawlak. Złożył on także życzenia świateczne i noworoczne startującym oraz kibicom. Zaprosił także na kolejną edycję przełajowego cyklu PTC Malta Tour, która odbędzie się w styczniu.


Artur Małkowski (na pierwszym planie) znów wygrywa.
Fot. Piotr Kurek

Zwycięzcy w kategoriach M50 i M60 Artur Spławski i Marek Witkiewicz już myślami są w styczniu w Strzelcach Krajeńskich, gdzie odbędą się 82. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. – Trenujemy zawzięcie, dzisiejszy nasz start to dobre przetarcie przed krajowym championatem, w którym weźmiemy udział - powiedzieli zgodnie.

                                     Piotr Kurek
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL