R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888613 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Szosowcy zakończyli sezon,
Sławomir Spławski pokazał klasę

 

Dzisiaj odbył się ostatni w tym roku wyścig
kolarski na torze samochodowym "Poznań"


Sławomir Spławski znów wygrywa i buduje swój sportowy życiorys na miarę ojca - Artura Spławskiego. Tor samochodowy "Poznań", 26 października 2014.
Fot. Piotr Kurek

Prognoza pogody na dzisiejszą niedzielę była wielce optymistyczna (miało być ciepło, bezwietrznie, bez opadów deszczu) i w pełni się potwierdziła. Szosowcy mogli się zatem pościgać po raz ostatni w tym roku na torze samochodowym "Poznań" w dobrych warunkach. Było to bardzo udane zakończenie sezonu kolarskiego 2014 w Grodzie Przemysła, w którym wzięli udział także - poza Wielkopolanami - zawodnicy z Wrocławia, Złotoryi, Głogowa, Żyrardowa, Szubina, Skwierzyny i Trzebiatowa.

Tym razem szosowcy mieli do pokonania od 3 do 15 rund, w zależności od kategorii wiekowej, czyli od 12 do 61 kilometrów. Najpierw ścigały się kobiety (12 km) oraz zawodnicy starszych kategorii wiekowych: M50, M60, M70 - 10 rund (41 km). 12 kilometrów mieli też do przejechania 80-latkowie.


To był bardzo ciekawy wyścig - zawodników cyklosportu i kategorii M30 i M40.
Fot. Piotr Kurek

Amatorzy cyklosportu oraz szosowcy kategorii M30 i M40 zmierzyli się z dystansem 61 kilometrów. Wielką klasę pokazał dzisiaj Sławomir Spławski z Bogdanowa, który wygrał łączony wyścig trzech kategorii wiekowych. Na cztery rundy przed finiszem wyrwał się z peletonu i zaczął gonić trzyosobową czołówkę (stanowili ją Krzysztof Fartuszyński ze Złotoryi, Adam Mastalerz z Szubina i Krzysztof Orlik z Poznania). Nie zważając na nic i nie tracąc nadziei, Sławek Spławski doszedł do czołowej trójki na ostatniej rundzie. Odpoczął trochę, przyczaił się i z ostatniego wirażu wyszedł jako pierwszy. I prowadzenia nie oddał już do końca.


Niedzielne wyścigi obserwował Zenon Czechowski (drugi z lewej), olimpijczyk z Meksyku i pięciokrotny uczestnik Wyścigu Pokoju, reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym.
Fot. Anna Olszańska

Wygrał łączony wyścig trzech kategorii i rywalizację w M30. To kolejny sukces zawodnika (rocznik 1984), który zaczynał przygodę z kolarstwem jako młody chłopak, później miał wiele lat przerwy i od dwóch lat nie schodzi z podium.


Sławomir Spławski (1. miejsce), Adam Mastalerz (2. miejsce), Krzysztof Orlik (3. miejsce) - trzej najlepsi zawodnicy w kategorii M30. Z przodu - Romuald Szaj (od lewej), prezes PTC i Robert Werle - prezes Automobilklubu Wielkopolski.
Fot. Piotr Kurek

Tylko w tym miesiącu trzy razy spektakularnie wygrywał: 4 października w Kwidzynie był pierwszy na Mini (open) w Skandia Maraton Lang Team, 12 października wygrał wyścig na torze samochodowym "Poznań" i dziś w tym samym miejscu ponownie zwyciężył. Radując także serce ojca - Artura Splawskiego (obecnego dziś na torze), któremu cała społeczność wielkopolska życzy szybkiego powrotu do zdrowia po upadku podczas wyścigu szosowego na Majorce.

Tor samochodowy "Poznań", 26 października 2014 - wyniki

Kobiety
1. Martyna Chlebosz, Poznań
2. Natalia Kożuch, Poznań

Cyklosport
1. Jakub Malinowski, Trzebiatów
2. Michał Deleżyński, Żyrardów
3. Rafał Jaros, Skwierzyna

M30
1. Sławomir Spławski, Bogdanowo
2. Adam Mastalerz, Szubin
3. Krzysztof Orlik, Poznań

M40
1. Krzysztof Fartuszewski, Złotoryja
2. Dariusz Spychała, Złotoryja
3. Radosław Jaskulski, Gniezno

M50
1. Lech Ergang, Poznań
2. Waldemar Deleżyński, Żyrardów
3. Zbigniew Grosz, Turek

M60
1. Grzegorz Fajkowski, Wrocław
2. Romuald Szaj, Poznań
3. Bogusław Malke, Poznań

M70
1. Stanisław Paterka, Głogów
2. Bogdan Bartkowiak, Poznań
3. Rajmund Nowak, Poznań

M80
1. Jerzy Drewnik, Poznań
2. Jan Głowacki, Poznań


Zakończenie sezonu 2014 na torze samochodowym "Poznań". Nie wszyscy dotrwali do końca imprezy.
Fot. Piotr Kurek

Organizatorzy - Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, Automobilklub Wielkopolski oraz Wielkopolski Związek Kolarski - przygotowali puchary, które otrzymali najlepsi zawodnicy w każdej kategorii wiekowej i także najlepsza pani.

Prezes PTC Romuald Szaj uhonorował prezesa Automobilklubu Wielkopolski Roberta Werle i dyrektora toru samochodowego "Poznań" Wojciecha Bartza okolicznościowymi statuetkami - w podzięce za całoroczne udostępnienie kolarzom toru samochodowego "Poznań" w sezonie 2014.

                                                                  Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL