R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873559 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rowerowa magia Krakowa

 

Wojciech Halejak i Magdalena Sadłecka
triumfowali na dystansie Grand Fondo


Wojciech Halejak wygrał w Krakowie. Dystans 90 km przejechał w trzy godziny. Średnia prędkość 30 km/h w Lasku Wolskim i okolicy to naprawdę maratonowy wyczyn.
Fot. Szymon Gruchalski

Wojciech Halejak (JBG-2 Professional MTB Team) oraz Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) zwyciężyli na dystansie Grand Fondo podczas Skandia Maraton Lang Team w Krakowie. Zawody były zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski w maratonach MTB.

Kraków to jedna z najbardziej wymagających tras w całym cyklu Skandia Maraton Lang Team. Nic dziwnego, że zawody zaliczają się do klasyfikacji Pucharu Polski, a jednocześnie są częścią kwalifikacji do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. Na starcie pojawiło się więc wielu znakomitych kolarzy, którzy zadbali o wielkie emocje na wszystkich dystansach. Rywalizację na królewskim Grand Fondo zdominowali zawodnicy JBG-2 Professional MTB Team, którzy zajęli cztery czołowe miejsca. Już na piętnastym kilometrze uciekło dwóch zawodników – Wojciech Halejak i Mariusz Michałek. – Daliśmy z siebie wszystko. Do tej pory ten sezon nie układał się po mojej myśli. W Krakowie wszystko wypaliło. Myślę, że teraz już forma będzie coraz lepsza – powiedział Halejak. 


Wojciech Halejak i Mariusz Michałek (obaj JBG-2) byli w sobotę poza zasięgiem rywali.
Fot. Piotr Kurek

Wśród kobiet pierwsze miejsce i sto punktów do klasyfikacji Pucharu Polski zdobyła Magdalena Sadłecka. – Wiedziałam, że mam do przejechania 90 kilometrów, więc na początku nie forsowałam tempa. Po dwóch godzinach jazdy poczułam, że mam siłę i mogę wygrać. Mocniej nacisnęłam na pedały i samotnie dojechałam do mety – powiedziała Sadłecka.


Paulina Bielińska i Magdalena Sadłecka. Dwie najlepsze zawodniczki krakowskiego maratonu Skandii i Czesława Langa. Paulina Bielińska dziś była lepsza od aktualnej mistrzyni Polski w maratonie MTB Michaliny Ziółkowskiej (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).
Fot. Piotr Kurek

Bezapelacyjnym zwycięzcą na dystansie Medio okazał się Michał Górniak z Poznania (Duda-Cars TP-Link Rybczyński Bikes), który na mecie uzyskał aż pięć minut przewagi nad rywalami. – Najtrudniejszy moment był w Lasku Wolskim. Właśnie tam ukształtowała się czteroosobowa ucieczka, a potem w tym miejscu ja oderwałem się od rywali i samotnie pojechałem w stronę mety. Skąd taka forma? Może przez małe córeczki… Muszę się mobilizować, wstawać o piątej rano i wtedy trenować, bo później nie ma czasu – uśmiechał się na mecie Górniak. Wśród kobiet na dystansie Medio najszybsza była Katarzyna Hendrzyk-Majewska z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).


Tomasz Kaczmarek z Wielenia, główny organizator "Michałków", kończy jazdę na dystansie Mega.
Fot. Piotr Kurek

Niezwykle zacięta okazała się walka na dystansie Mini, na którym Mateusz Nieboras (Fansport-Jerzy MTB) zaledwie o siedem sekund wyprzedził Arkadiusza Petkę (Lew Lębork). – Ciekawa trasa, nie spodziewałem się takich super ścieżek w Krakowie. Można pozazdrościć. Do końca nie wiedziałem czy jestem zwycięzcą, bo startowałem z drugiego sektora. Dopiero na mecie dowiedziałem się, że jestem o siedem sekund szybszy – powiedział Nieboras.

Wśród kobiet triumfowała Julita Fira (KKS Sokół Kęty), która niemal od startu samotnie dyktowała tempo. – Bardzo fajna trasa. Znam ją dość dobrze i lubię takie interwałowe podjazdy. Od początku narzuciłam swoje tempo i udało się dojechać do mety – cieszyła się Fira. W ramach Skandia Maraton Lang Team w Krakowie rozegrano również Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB TAURON CUP.


Oni startowali w sobotę w Krakowie: Michal Sala (od lewej), Michał Włoszczowski (brat Mai Włoszczowskiej) i Piotr Kurek.
Fot. Szymon Gruchalski

Kolejna edycja Skandia Maraton Lang Team odbędzie się 21 maja w Gdańsku. Również ona będzie zaliczana do klasyfikacji Pucharu Polski i będzie eliminacją do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w maratonie MTB. Natomiast 22 maja w Gdańsku odbędzie się pierwsza w tym sezonie edycja szosowego cyklu dla amatorów Lang Team Race. 


 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL