R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888482 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Nasi bardzo dobrze pojechali

 
Michalina Ziółkowska i Dariusz Batek
mistrzami Polski w maratonie MTB


Bartłomiej Oleszczuk (od lewej) - siódmy, Filip Jeleniewski - 15., Hubert Semczuk - trzynasty. Wałbrzych, 9 września 2017.
Fot. archiwum Bartłomieja Oleszczuka

Cała krajowa czołówka kolarzy górskich stawiła się w Wałbrzychu na Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB. W rywalizacji mężczyzn zwyciężyl Dariusz Batek (CST MTB Team), natomiast najlepszą kobietą okazała się Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Bardzo dobrze pojechali Wielkopolanie: Bartłomiej Oleszczuk, Hubert Semczuk i Filip Jeleniewski (cała trójka Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link), którzy zajęli miejsca w pierwszej piętnastce.

Kiedy w australijskim Cairns trwała walka o koszulki mistrza świata w kolarstwie górskim (zostali nimi w elicie kobiet i mężczyzn Jolanda Neff i Nino Schuter - oboje ze Szwajcarii), na naszym krajowym podwórku w Wałbrzychu rywalizowali specjaliści od maratonów MTB. Zawody były jednocześnie kolejną edycją ligi Bikemaraton, a organizator przygotował wymagającą trasę o długości przeszło 70 km i przewyższeniach przekraczających 2500 metrów. Kolejność na mecie nie była więc przypadkowa.


Hubert Semczuk trzecim maratończykiem w Polsce w kategorii U23.
Fot. archiwum Huberta Semczuka

Z najeżoną trudnymi podjazdami i technicznymi zjazdami trasą w masywie Chełmca najlepiej poradził sobie Dariusz Batek, który na mecie zameldował się przed zawodnikami zawodowej grupy JBG-2 Professional MTB Team. Podium uzupełnili Piotr Brzózka oraz Karol Rożek. Dla doświadczonego Batka jest to trzeci tytuł w karierze - poprzednio zwyciężał w 2012 roku w Dąbrowie Górniczej oraz w 2008 w Wałbrzychu.

Bardzo dobrze pojechali w Wałbrzychu Wielkopolanie. Bartłomiej Oleszczuk z Poznania zajął siódme miejsce, Hubert Semczuk z Wyrzyska był trzynasty (trzeci wśród młodzieżowców) i Filip Jeleniewski z Podanina - 15. miejsce (drugi w kategorii cyklosport). Cała trójka wyprzedziła niezmordowanego Andrzeja Kaisera z Bytowa (to już jest powód do dumy), który w kategorii masters II wywalczył jako reprezentant Euro Bike Kaczmarek Electric Teamu tytuł mistrza Polski (16. w klasyfikacji open). 


Bartłomiej Oleszczuk na trasie MP w Maratonie MTB w Wałbrzychu.
Fot. Fotosa.pl

– Kolejnej koszulki mistrzowskiej nie było, ale i tak jest się z czego cieszyć - mówi Bartłomiej Oleszczuk. – Mistrzostwa Polski XCM w Wałbrzychu kończę na 7. pozycji wśród elity. Był to mój drugi start w tego typu imprezie i pierwszy w najwyższej kategorii. Mogę mówić o sukcesie. Postęp od zeszłego roku jest ogromy, wówczas Mistrzostwa Polski ukończyłem poza pierwszą dwudziestką w klasyfikacji open.

– Po serii dobrych wyników w lipcu, zakończonych wygraną MP XCO w Warszawie w kategorii cyklosport, zaczęliśmy wraz z Mateuszem Rybczyńskim myśleć o przygotowaniach do wrześniowych MP XCM. Dzięki dużej determinacji Mateusza udało się zorganizować zgrupowanie we Włoszech w rejonie Val di Sole. Wraz z kolegami z teamu Hubertem Semczukiem i Filipem Jeleniewskim 14 sierpnia wyruszyliśmy naszym teamowym Fordem Auto-Watin w liczącą 1200 km podróż, by już od następnego dnia rozpocząć dwutygodniowy cykl treningowy. W tym czasie na rowerach szosowych i górskich pokonaliśmy 720 km i 23000 metrów przewyższenia. Przejechaliśmy słynne przełęcze jak Stelvio, Gavia, Mortirolo. Na rowerach górskich mieliśmy okazję podszkolić technikę, mierząc się z alpejskimi zjazdami. Niejeden raz do domu wracaliśmy już na kolację. Trud się opłacił wszyscy trzej na Mistrzostwach Polski w Wałbrzychu zameldowaliśmy się w pierwszej piętnastce - dodaje Bartłomiej Oleszczuk.


Bartłomiej Oleszczuk i jego sympatia Maria.
Fot. Fotosa.pl

– Do Polski wróciliśmy w poniedziałek w porzednim tygodniu. Nie zabawiłem długo w domu i już w środę rano, wraz z perfekcyjnie przygotowanym przez Mateusza Rybczyńskiego rowerem marki Specialized, zameldowałem się w Wałbrzychu. Wtedy wykonałem zapoznanie się z trasą zawodów. Do pokonania mieliśmy 72 km i 2500 metrów przewyższenia. Po dwóch tygodniach w Alpach, każdy podjazd kończyłem z uśmiechem na twarzy, technicznie czułem się dobrze, choć tutaj miałem obawy co do wyścigu. Jak się później okazało, bardzo niesłusznie - podkreśla Bartek Oleszczuk..

Rywalizacja kobiet od początku przebiegała pod dyktando Michaliny Ziółkowskiej, która na trasie w Wałbrzychu pedałowała przeszło cztery godziny, a na podium oprócz niej stanęły Aleksandra Podgórska (SGR Specialized) oraz Anna Sadowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).


Filip Jeleniewski, Bartłomiej Oleszczuk i Hubert Semczuk podczas włoskiego zgrupowania.
Fot. archiwum Bartłomieja Oleszczuka

Zwycięzcy pozostałych kategorii:
Junior - Stanisław Nowak (Superior Zator)
U23 mężczyzni - Michał Topór (Superior Zator)
Cyklosport mężczyzni - Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
Masters I mężczyzni - Dariusz Poroś (MTB Votum Team Wrocław)
Masters II mężczyzni - Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric Team)
Juniorka - Agnieszka Szpocińska (Hurom LKK LUKS Sławno Kellys)
U23 Kobiety - Karolina Sowa (72D Windsport Powered By Oshee)
Cyklosport kobiety - Anita Kaputa (KKW Superior Wałbrzych)
Masters kobiety - Aneta Imielska (MTB Votum Team Wrocław)
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL