R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888679 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
1 stycznia 2021 roku nie odbędzie się
noworoczne spotkanie rowerzystów

 
To miał być dwudziesty pierwszy raz
 

Jedno z nielicznych spotkań noworocznych, podczas których rowerzystom towarzyszył śnieg.
Fot. Piotr Kurek


1 stycznia 2021 roku nie odbędzie się noworoczne spotkanie rowerzystów nad poznańskim jeziorem Rusałka. Nie ma po prostu, w obecnych warunkach społeczno-medycznych i przy obostrzeniach podjętych przez rząd, możliwości bezpiecznego jego przeprowadzenia.
 
W tym miejscu, czyli nad Rusałką, fani dwóch kółek wyznaczyli sobie spotkanie po raz pierwszy 1 stycznia 2001. I tak roku po roku odbywały się te cieszące się coraz większą popularnością noworoczne mityngi fanów rowerowania. Ich formuła sprowadzała się do objazdu jeziora na bicyklach, składaniu życzeń oraz konkursach wiedzy o kolarstwie i losowaniu gadżetów wśród tych, którzy w Nowy Rok zjawili się tutaj na swych jednośladach.
 
1 stycznia 2020 spotkanie nad Rusałką było dwudziestym z kolei. Przez dwie dekady utrwaliła się dobra tradycja tych spotkań. Brali w nich udział znani kolarze, prezydenci Poznania, zawodnicy znanych ekip szosowych i MTB, turyści oraz entuzjaści codziennej jazdy na rowerach.
 
Niestety, 1 stycznia 2021 takie się nie odbędzie. Jako główny ich organizator, nie podejmuję się takiego wyzwania. Życząc LUDZIOM ROWERÓW wszystkiego najlepszego w roku 2021, przede wszystkim dużo zdrowia, wyrażam nadzieję, że za rok (1 stycznia 2022) będziemy mogli kontynuować dobrą poznańską tradycję.
 
                                            Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL