R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41603076 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Czy będzie śnieg?

 

9 lutego zawody narciarskie w Lipce

 

Na 9 lutego 2014 roku zaplanowano pierwsze od lat w powiecie złotowskim i chyba także w północnej Wielkopolsce zawody narciarskie. Impreza ma odbyć się w Lipce, na leśnych terenach rekreacyjnych przy tamtejszym basenie. W terenie leśnym wyznaczone będą trasy.

Dystanse jakie będą do pokonania to 5 i 10 km. W imprezę zaangażowane będzie Nadleśnictwo Lipka, którego szef Janusz Grabowski to pasjonat narciarstwa biegowego, ośmiokrotny uczestnik Biegu Piastów rozgrywanego corocznie w Jakuszycach. Na nartach biega też zastępca nadleśniczego Tomasz Konieczny. Nadleśnictwo planuje zakupić urządzenie do wykonywania tzw. śladu, po którym biegać będą zawodnicy.

Również duże wsparcie zapowiedziała firma Rek-Swed z Blękwitu, produkująca rękawice dla narciarstwa biegowego, w których biega czołówka narciarzy szwedzkich i nie tylko, gdyż specjalną kolekcję zamówiła tu Tehrese Johaug, słynna norweska biegaczka. Właściciel Rek-Swedu i marki Lillsport, olimpijczyk z Sarajewa, Lasse Granqvist obiecał, że przed biegiem będzie prezentował jak należy wykonać profesjonalne smarowanie nart. Ponadto sprowadzi narty biegowe dla swych pracowników. Firma Rekswed ufunduje też nagrody rozlosowane wśród uczestników imprezy.


Na metę Biegu Piastów w Jakuszycach zmierza nadleśniczy Janusz Grabowski

Swoje zaangażowanie w imprezę potwierdził też wielki pasjonat sportu Zenon Wiśniewski - właściciel firmy Omnivent z Lipki. Również samorządy obiecały wsparcie, zarówno Starostwo Powiatowe w Złotowie w osobie wicestarosty Tomasza Fidlera, jak i gmina Lipka w osobie wójta Przemysława Kurdzieki, dla których będzie to ciekawa i oryginalna forma promocji naszego regionu.

Koordynatorem całej imprezy jest Wiesław Fidurski. reprezentujący Powiatowe Zrzeszenie LZS w Złotowie. Problemem oczywiście jest to, czy będzie śnieg? Wiarygodne prognozy nie obejmują jeszcze 9 lutego. Pozostaje czekać na zimę z białym puchem. W razie braku śniegu termin może zostać przesunięty. Patronat medialny nad imprezą objęły: "Tygodnik Nowy" i "Panorama Złotowska".

Regulamin i link do rejestracji chętnych do biegania na nartach w Lipce jest dostępny na stronach: www.gogolmtb.pl oraz www.gminalipka.pl

                                               Wiesław Fidurski 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL