R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41631585 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Magdalena Hałajczak i Michał Górniak
dziś ładnie zwyciężali

 

Maraton MTB w Cybince na 444 osób


Kończą pierwszą rundę: Maciej Kasprzak na prowadzeniu, za nim Michał Górniak i Rafał Chmiel.
Fot. Piotr Kurek

Dziś w Cybince (powiat słubicki) odbył się maraton MTB, w którym wzięło udział prawie 450 osób. Startowali fani kolarstwa górskiego z całego kraju. Triumfowali na dystansie 40 km (Mega) Magdalena Hałajczak z Poznania i Michał Górniak z Piły/Poznania.

Impreza w Cybince ma już siedmioletnią tradycję, ugruntowaną markę w środowisku pasjonatów kolarstwa górskiego w Polsce. Przyjeżdżają na nią kobiety i mężczyzni z całego kraju. W przeszłości startowali tutaj znani kolarze MTB: Andrzej Kaiser, Krzysztof Krzywy, Bartosz Banach.

Dziś było nie inaczej. Przyjechała dwunastoosobowa grupa Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team z Poznania z jej szefem Piotrem Pawlakiem. W minionych dziewięciu latach aż pięć razy triumfowali drużynowo w klasyfikacji generalnej cyklu Skandia Maraton Lang Team.


Krzysztof Murdza zorganizował imprezę i sam w niej wystartował (dystans 10 km). I przyjechał na metę jako pierwszy.
Fot. Piotr Kurek

"Eurobajki", jak ich w skrócie nazywam, dali na początku sezonu 2016 pokaz swej kolarskiej siły i sportowych możliwości. Wygrali drużynowo w Cybince zdobywając 2000 punktów. Zdobywali je: Remigiusz Gil (3. miejsce w elice), Maciej Kasprzak (2. miejsce w elice), Patryk Krajewski (2. miejsce w M2) i Andrzej Jaroszonek (1. miejsce w M6).

W rywalizacji kobiet aż trzy zawodniczki z tej ekipy zajęły trzy pierwsze miejsca: 1. Magdalena Hałajczak, 2. Malgorzata Zellner, 3. Katarzyna Hendrzyk-Majewska.


Magdalena Hałajczak pewnie dziś wygrała rywalizację kobiet.
Fot. Piotr Kurek

Krzysztof Murdza i skupieni wokół niego ludzie tym razem zorganizowali imprezę, jej pełna nazwa Verus K-SSSE Maraton MTB, w innym niż w poprzednich latach miejscu: w lasach Nadleśnictwa Cybnika. Do pokonania było 40 kilometrów, cztery rundy po 10 km. Na starcie stanęło ponad trzysta osób, dojchało do mety 318.

Po pierwszej rundzie na prowadzeniu był Maciej Kasprzak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team), razem z nim jechali Michał Górniak z Piły/Poznania (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Rowery Team) i Rafał Chmiel (FSD Strzelce Krajeńskie).


Michał Górniak przed Przemyslawem Rozwalką na mecie.
Fot. Piotr Kurek

Drugą rundę jako pierwsi pokonali Michał Górniak, Maciej Kasprzak i Przemysław Rozwalka z podleszczyńskich Goniemnic (MV Invest). Ta trójka zgodnie współpracowała do końca rywalizacji i nie dała doścignąć się rywalom. Wygrał Michał Górniak, drugi był Przemysław Rozwalka, trzeci Maciej Kasprzak.

– Cieszy mnie to zwycięstwo - powiedział za linią mety Michał Górniak. – Jechałem dziś na nowym rowerze (Specialized) po raz pierwszy. Dobrze mi się pedałowało. Wygrałem rywalizację open na Mega i zostałem mistrzem Polski w rywalizacji (TSL, czyli Transport Spedycja, Logistyka). Jutro startuję w Dolsku - mówił absolwent Politechnki Poznańskiej.


Dwuletni Wiktor Domański ze Słubic był najmłodszym uczestnikiem wydarzenia w Cybince (w nagrodę otrzymał ten rowerek). Na zdjęciu z rodzicami i dziadkami, którzy specjalnie przyjechali na imprezę z Warszawy.
Fot. Piotr Kurek

Wcześniej odbył się wyścig na dystansie 10 km. Triumfował Krzysztof Murdza (Słubice) przed Michałem Krystkowiakiem (Zielona Góra) i Markiem Rydzewskim (Frankfurt nad Odrą).

Obu wyścigom towarzyszyły rowerowe zmagania dzieci, w których wzięło udział ponad 130 osób. Najmłodszym z nich okazał się dwuletni Wiktor Domański ze Słubic.

Impreza w Cybince w opinii jej uczestników okazała się bardzo udana. Chwalili oni organizatorów za przygotowanie trasy, za aprowizację (pyszne pierogi), za nagrody - losowano dwa telewizory i trzy rowery, także bilet wstępu na mecz Herthy Berlin.


Leśnikom należą się brawa. Pomogli w organizacji imprezy i kibicowali pasjonatom MTB z całego kraju.
Fot. Piotr Kurek

– Nie ma co, podobało się - mówił Rafał Chmiel (Strzelce Krajeńskie), który w klasyfikacji open zajął 5. miejsce (pierwsze w M3). – 18 czerwca, w sobotę, organizuję z kolegami i przyjaciółmi maraton MTB w Strzelcach Krajeńskich. Przygotujemy ładną trasę, niezłe nagrody. Nie będzie gorzej niż w Cybince - podkreślał pedagog z tego miasta, zapraszając także autora Wielkopolskiego Rowerowania do poprowadzenia imprezy z mikrofonem w ręku.

Przyjmuję je z zadowoleniem, by w czerwcowy czas maraton MTB w Strzelcach Krajeńskich zapisał się jako ważne wydarzenie sportowe, także z udziałem Wielkopolan i fanów kolarstwa górskiego z całego kraju.


                                                       Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL