R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900304 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Trzy odsłony deszczowych
zmagań kolarskich na torze "Poznań"

 

Wyścigi szosowe o puchar
prezesa Automobilklubu Wielkopolski 


Bohaterowie sobotnich zmagań na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Dziś przez kilka godzin szosowcy z całej Polski sportowo zawładnęli torem samochodowym "Poznań". Ścigali się najpierw w jeździe indywidualnej na czas, swą sportową szansę mieli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, imprezę zakończyły wyścigi ze startu wspólnego. Wszyscy oni rywalizowali o puchary prezesa Automobilklubu Wielkopolski.

Odsłona pierwsza. Jazda indywidualna na czas odbywała się na dystansie 12249 metrów (trzy rundy po 4083 metry). Do rywalizacji przed południem przystąpiły trzy panie i prawie 40 zawodników. Deszcz padał prawie non stop, utrudniając jazdę startującym.


Robert Żmudzin okazał się najlepszy w jeździe indywidualnej na czas.
Fot. Piotr Kurek

Najszybciej wyznaczony dystans pokonał Robert Żmudzin z Wolsztyna (FTI Racing Team) - jego czas 00:16:13,330. Drugi rezultat dnia uzyskał Kacper Adam z Częstochowy - 00:16:15,182, trzeci Marcin Karbowy z Tarnovii Tarnowo Podgórne - 00:16:28.676. Cała trójka to zawodnicy kategorii cyklosport.

Odsłona druga. Deszcz nie zmniejszał swej intensywności padania, gdy na tor samochodowy "Poznań" wjechali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Dominowali ci z Tarnowa Podgórnego, Lusowa, Przeźmierowa.


Najlepsi gimnazjaliści na podium oraz ich szkolni opiekunowie.
Fot. Piotr Kurek

Swe możliwości pokazali Oskar Kucharczak, Michał Pluciński i Weronika Bochnak (gimnazja) oraz Otylia Zagórska, Krzysztof Walczak i Wojciech Guranowski (szkoły podstawowe). I im i pozostałym startującym niezły doping zgotowali rodzice oraz opiekunowie sportowi - Paweł Machyna i Grzegorz Kotlarczyk.

Odsłona trzecia. Odbyły się wyścigi ze startu wspólnego. Najciekawszy z udziałem zawodników kategorii cyklosport, M30 i M40, którzy mieli do pokonania 20 rund - 82 kilometrów. Już na pierwszej rundzie próbował swych sił Krzysztof Wolski z Ozorkowa (Peleton). Dogonił go peleton, ale na następnym okrążeniu znów zaatakował - tym razem z Robertem Horodeckim (Baszta Golczewo) i Janem Zugajem ze Szczecina (NTS Nexelo JF Duet). Wkrótce przeskoczył do nich z peletonu Władysław Gładysiak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).


Jakub Kędziora z Poznania był dziś niezwykle aktywny na torze "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Z rundy na rundę rosła ich przewaga, najpierw do 50 sekund, następnie do 1:10 min, by ostatecznie wzrosnąć do 2 minut. Pierwszy końcową kreskę przejechał Robert Horodeck (M40), za nim finiszowali Jan Zugaj (M40), Krzysztof Wolski (M30) i Władysław Gładysiak (M30).

Zaczynali jazdę w intensywnym deszczu, kończyli pedałowanie gdy krople wody nie spadały już na asfalt.


Najlepsze panie w wyścigu ze startu wspólnego.
Fot. Piotr Kurek

Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom puchary wręczał prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle.

By być w zgodzie z faktami, startujących mogłoby być więcej, ale niektórzy z wcześniej zgłoszonych zrezygnowali ze sportowej rywalizacji w deszczowych warunkach. 

                                       Piotr Kurek  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL