R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902526 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Pojadą drużyny z 13 krajów
i czterech kontynentów

 

Ostatnie dzikie karty na 73. Tour de Pologne


Ekipa Gazprom-RusVelo po raz drugi pojedzie w Tour de Pologne.
Fot. Bettini/photo

Gazprom-RusVelo oraz ONE Pro Cycling wystartują w 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Obie grupy otrzymały od Lang Team dzikie karty uprawniające do startu w tegorocznym wyścigu.

To ostatnie dzikie karty przyznane drużynom spoza UCI World Teams na tegoroczny wyścig. Wcześniej prawo startu w 73. Tour de Pologne otrzymały CCC Sprandi Polkowice, VERVA Activejet, Bardiani CSF, Team Novo Nordisk oraz reprezentacja Polski. Teraz do tej piątki dołączyły kolejne dwa zespoły należące do UCI Professional Continental Teams, a są to Gazprom-RusVelo oraz ONE Pro Cycling, w którego barwach startują dwaj Polacy: Marcin Białobłocki oraz Karol Domagalski.

– Jesteśmy przekonani, że te dwa zespoły będą doskonałym uzupełnieniem listy startowej. Oba mają olbrzymi potencjał i sprawią, że wyścig będzie jeszcze bardziej emocjonujący. W sumie przyznaliśmy siedem dzikich kart. Te zaproszenia miały na celu wzmocnienie naszego krajowego kolarstwa oraz zwiększenie międzynarodowego zasięgu Tour de Pologne. W tym roku na starcie pojawią się drużyny z czterech kontynentów i 13 krajów – tłumaczy dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.


Marcin Białobłocki wygrał w roku ubiegłym jazdę indywidualną na czas podczas 72. Tour de Pologne.
Fot. Szymon Gruchalski/ Lang Team

– Zaproszenie do startu w Tour de Pologne przyszło do nas zaraz po tym na Giro d’Italia, więc jest to kolejny miły moment dla naszego zespołu – mówi manager Gazprom-RusVelo Renat Khamidulin – możliwość startu w wyścigach World Tour jest dla nas fantastyczną szansą. W 2014 roku po raz pierwszy wystartowaliśmy w wyścigu World Tour i był to właśnie Tour de Pologne. To było ważne doświadczenie i cieszę się, że będziemy mogli rywalizować w tym wyścigu ponownie. W Polsce kolarstwo jest bardzo popularne, na trasie pojawiają się tłumy kibiców, a wyścig jest szeroko relacjonowany przez media. Tour de Pologne rozwija się rok po roku i stał się najważniejszym wyścigiem w Europie Wschodniej. W tym roku wyścig odbędzie się w połowie lipca i wpisuje się w naszą strategię. Mamy dwa cele – po pierwsze chcemy pokazać się z jak najlepszej strony jako zespół, a po drugie dla niektórych naszych kolarzy będzie to doskonały sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro – dodaje Khamidulin.

– Jestem zachwycony faktem, że ONE Pro Cycling otrzymał dziką kartę na Tour de Pologne. Blisko współpracujemy z organizatorami tego fantastycznego wyścigu. Mamy w kadrze dwudziestu zawodników, a wśród nich dwóch Polaków, którzy są ważną częścią ekipy. Marcin Białobłocki wygrał w ubiegłym roku jazdę indywidualną na czas w Krakowie, a Karol Domagalski dołączył do drużyny od tego sezonu. To zaszczyt, że możemy dać im szansę startu we własnym kraju i to w zawodach na najwyższym poziomie. Tour de Pologne będzie jednym z najważniejszych punktów sezonu w naszym kalendarzu. Chciałbym podziękować organizatorom Tour de Pologne za zaproszenie – mówi dyrektor sportowy ONE Pro Cycling Matt Winston.

73. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 12-18 lipca 2016 roku. Po raz pierwszy w historii będzie mu towarzyszył Tour de Pologne kobiet, który zostanie rozegrany w dniach 18-20 lipca.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL