R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902465 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Podziękowanie dla policjantów

 

Bez nich nie dałoby się zorganizować
święta 728 rowerów na SmochowicachPrezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego Lucjusz Wasielewski wręczył odznaki "Za zasługi dla kolarstwa" szefom poznańskiej policji: Łukaszowi Chilomerowi (od lewej), Józefowi Klimczewskiemu, Wojciechowi Kawie i Romanowi Kusterowi.
Fot. Piotr Kurek

To było nadzwyczajne wydarzenie sportowe. W sobotę 17 maja na poznańskich Smochowicach od godziny 12 do późnego popołudnia ponad 700 osób (dokładnie 728), od przedszkolaków do mastersów, ścigało się na rowerach. Impreza zapisana była w kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego, odbywała się po raz szesnasty, miała międzynarodowy wymiar i jej patronami byli znakomici przed laty szosowcy - Ryszard Szurkowski i Zenon Czechowski.

Szosowe ściganie na Smochowicach, druga seria Mistrzostw Polski w Kryterium, zgromadziło zawodników elity kobiet i mężczyzn. Przeszkodą dlań był deszcz i ulewa, zatem w takich warunkach przyszło się im rywalizować na rundach o długości 2600 metrów.

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu ludzie wielkopolskiego kolarstwa (Lucjusz Wasielewski, Marian Paździor i Bogusław Malke) podziękowali policjantom za pomoc, współpracę i sprawne zabezpieczenie wielkiej imprezy na Smochowicach.

– Dziękuję policjantom z całej Wielkopolski za wieloletnią pomoc w przeprowadzaniu imprez szosowych w naszym regionie - powiedział Lucjusz Wasielewski, prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego. – Dzięki pomocy panów możemy organizować zawody, umożliwiać w ten sposób sportową rywalizację młodzieży - podkreślił Lucjusz Wasielewski, członek Zarządu PZKol.


Pamiątkowe zdjęcie policjantów i ludzi kolarstwa. Od lewej: Józef Klimczewski, Marian Paździor, Roman Kuster, Lucjusz Wasielewski, Wojciech Kawa, Łukasz Chilomer i Bogdan Malke.
Fot. Piotr Kurek

Pan prezes wręczył odznaki "Za zasługi dla kolarstwa" PZKol Romanowi Kusterowi (komendantowi miejskiemu policji w Poznaniu), Wojciechowi Kawie (I zastępcy komendanta miejskiego policji w Poznaniu), Józefowi Klimczewskiemu (naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu) oraz Łukaszowi Chilomerowi (zastępcy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu) oraz okazały puchar.

Spotkanie było okazją do wymiany poglądów na temat rowerów, kolarstwa, bezpieczeństwa tych, którzy pedałują na poznańskich ulicach, drogach i ścieżkach rowerowych.

– Mieszkam w Komornikach. Lubię jazdę na rowerze. Mam "górala" marki Wheeler, którym z ochotą pedałuję sam i z rodziną na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Także organizuję rajdy dla mieszkańców gminy, na terenie której mieszkam - mówił o swym nastawieniu do rekreacji, kolarstwa i rowerów młodszy inspektor Roman Kuster, komendant miejski policji w Poznaniu.

                                                         Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL