R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902276 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Strzelają w Biedrusku!

 

Apel do rowerzystów - nie zjeżdżajcie na poligon


Poligon Biedrusko tętni wojskowym życiem i strzelaniami z użyciem amunicji bojowej.

W Biedrusku znów słychać huk i salwy. Od 7 do 30 maja na tutejszym poligonie odbywają się ćwiczenia i strzelanie z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki prowadzone przez wojsko. Także przez cały czerwiec żołnierze będą tutaj aktywnie się szkolić.

Strzelania i ćwiczenia odbywają się od poniedziałku do soboty każdego tygodnia maja w godzinach od 6 do 16 i od 20 do 4 rano. Także jutro, 26 maja, wojskowi będą w tych godzinach realizować swe plany szkoleniowe.

Mówiąc w wielkim skrócie, przebywanie na terenie Ośrodka Szkolenia Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu (poligon Biedrusko) w trakcie strzelań i ćwiczeń wojskowych stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia. Zagrożenia te występują również, gdy wojsko nie prowadzi szkolenia na poligonie.Zawsze istnieje możliwość natknięcia się na niewybuchy lub inne przedmioty niebezpieczne, których dotykanie może doprowadzić do śmierci bądź trwałego kalectwa, nie tylko sprawców, ale również przypadkowych osób znajdujących się w pobliżu.


Rowerami można poruszać się tylko po drodze Złotniki - Biedrusko.

Przez poligon prowadzi droga ze Złotnik do Biedruska o długości 8,8 km. Bardzo chętnie korzystają z niej rowerzyści. Niekiedy, szczególnie w okresie wiosny i lata, przypomina ona autostradę rowerową, gdyż tylu fanów dwóch kółek po niej się porusza. Jest to jedyne miejsce na terenie poligonu, gdzie można pedałować.

Absolutnie zabronione jest zjeżdżanie w głąb terenu wojskowego, co czynią niektórzy cykliści oraz właściciele motocykli rajdowych i quadów. Trzeba o tym wiedzieć i pamiętać, także jutro, 26 maja, gdy wojsko będzie strzelać od 6 do 16 i od 20 do 4 rano w niedzielę 27 maja. 
 
Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych informuje, że w dniach od 4 do 30 czerwca na terenie poligonu Biedrusko odbywać się będą strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki. Strzelania i ćwiczenia realizowane będą od poniedziałku do soboty każdego tygodnia czerwca w godz. 05:00-15:00 i 20:00-04:00.  

Regulamin korzystania z drogi Złotniki - Biedrusko przez rowerzystów: http://cswlpoznan.wp.mil.pl/pl/31.html

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL